12 Ağustos 2023 11:35

34. Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali başlıyor!

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Haber Bahane programında 34. Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali hakkında konuştu.

34. Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali başlıyor!

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Haber Bahane programında 34. Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali hakkında konuştu. Festivalin insanlara moral olmasını beklediklerini söyleyen Ocaklı, “Emre Altuğ, Murat Dalkılıç, Ebru Yaşar, Oğuzhan Koç, Adamlar, Rubato ve Can Gox gibi isimler sahne alacak” dedi.

Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumuyla Haberler.com’un YouTube kanalında yayınlanan Haber Bahane programının bu haftaki konuğu Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı oldu. 14 – 20 Ağustos tarihleri arasında 34. Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali hakkında konuşan Ocaklı, “Güzel bir etkinliğe imza atmamızı ümit ediyorum. Ünlü isimler sahne alacak” dedi.

“Festivalin insanlara moral olmasını bekliyoruz”

Şile bezinin dünya modasına yön vereceğini söyleyen İlhan Ocaklı, 34. Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’yle ilgili şunları söyledi: “Geçtiğimiz sene pandemi nedeniyle festivali yapamamıştık. Bu sene de deprem nedeniyle kararsız kalmıştık ama 34. Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’nin insanlara moral olmasını bekliyoruz. Güzel bir etkinliğe imza atmamızı ümit ediyorum. Geçtiğimiz sene çok güzel geçmişti. Yeni jenerasyondan şarkıcıların yanı sıra Oğuzhan Koç, Ebru Yaşar, Emre Altuğ, Rubato, Murat Dalkılıç, Adamlar ve Can Gox gibi isimler sahne alacak. Gündüz de şile bezinin yapımıyla ilgili ritüeller yapılacak. Uluslararası bir festival olacağı için kortej ile başlayacak. Folklor gösterimiz de olacak. Akşam da deniz manzaralı festival alanımızda olacak.”Bir hafta sürecek festivalin sunuculuğunu ise Gökay Kalaycıoğlu yapacak.