14 Temmuz 2023 20:28

Ağva Kadırga Köyü mest ediyor

Anadolu Ajansı (AA) ekibi tarafından FPV dron ile Şile Ağva’da bulunan Kadırga Koyu’nun eşsiz güzelliği görüntülendi.

Ağva Kadırga Köyü mest ediyor

Anadolu Ajansı (AA) ekibi tarafından FPV dron ile Şile Ağva’da bulunan Kadırga Koyu’nun eşsiz güzelliği görüntülendi. Koyun doğal yapısı, rüzgar ve Karadeniz’in etkisiyle şekillenen kireç taşlarından oluşan kayalarıyla dikkat çekiyor. Ziyaretçilere huzur veren koy, yaz aylarında serinlemek için tercih edilen bir mekan olma özelliği taşıyor. Görüntülerde, koyun iç tarafta kalan bölümünde denizin maviliği ve sakinliği ile yeşil ağaçlar göze çarpıyor.

Şile Ağva’da bulunan Kadırga Koyu’nun eşsiz güzelliği, Anadolu Ajansı (AA) ekibince FPV dron ile görüntülendi.Kentin saklı kalmış köşelerinden olan koyda rüzgar ve Karadeniz’in hırçın dalgalarının zamanla şekillendirdiği kireç taşlarından oluşan kayalar da yer alıyor.

Kadırga Koyu, doğasıyla görenlere nefes alma imkanı sunmasının yanı sıra zorlu yürüyüş rotasından ulaşılması nedeniyle doğaseverlerinin ilgisini çekiyor.

İstanbul'un saklı kalmış güzelliği: Ağva Kadırga Koyu

Yeşil ve mavinin iç içe geçtiği görüntüsüyle ziyaretçilerine huzur veren, yapısıyla da amfitiyatroyu andıran koy, dalgaların sesi ve doğayla iç içe zaman geçirmek isteyenlerin tercih edebileceği mekanlar arasında bulunuyor.

Yazın sıcaklıklardan bunalıp koya gelen yerli ve yabancı turistler berrak deniz suyunda serinleyebiliyor.

Megakentin hareketliliğinden biraz da olsa uzaklaşmak için güzel bir rota seçeneği olan Kadırga Koyu, AA ekibi tarafından FPV dronla görüntülendi.

Koya gidişteki zorlu yürüyüş yolları yer alan görüntülerde Karadeniz’in hırçın dalgalarının çarptığı koydaki taşların aşınmanın etkisiyle aldığı şekiller hemen ayırt edilebiliyor.

Görüntülerde, koyun şekli nedeniyle iç tarafta kalan bölümde denizin maviliği ile sakinliğinin yanı sıra yemyeşil ağaçlar dikkati çekiyor.

Kaynak: AA