6 Nisan 2021 15:02

Ağva Sağlık Merkezi temeli atıldı

Ağva sağlık merkezi temel atma töreni gerçekleşti.

Ağva Sağlık Merkezi temeli atıldı

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Şile İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Şile Belediyesi işbirliği ile yapımına başlanan Ağva Sağlık Merkezi’nin temel atma töreni düzenlenen törenle önceki gün gerçekleşti.

Şile’de; “Hizmet Belediyeciliği” ile “Gönül Belediyeciliği” gibi iki değerli kavramı birleştiren Şile Belediyesi, insan hayatını her şeyin önünde tutarak ortaya koyduğu performansı, sağlık alanında yaptığı yatırımları artırarak sürdürmeye tüm hızıyla devam ediyor.

Vatandaşların talepleri doğrultusunda hizmetlerini aralıksız sürdüren Şile Belediyesi, proje ruhsat başvuruları tamamlandıktan sonra inşaatına başlanan Ağva Sağlık Merkezi için temel atma töreni düzenledi.

Ağva’nın sağlık hizmetlerine yeni soluk!

2 Nisan 2021 tarihinde haftanın son günü gerçekleştirilen temel atma töreni kalabalık bir vatandaş topluluğunun ve ilçe protokolünün de katılımıyla yapıldı.

Ağva Sağlık Merkezi temel atma töreni, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın yanı sıra Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Garnizon Komutanı Albay Hazel Yılmaz Şile İlçe Emniyet Müdürü Uğur Kurak, Şile İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Muharrem Aydın, Şile İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özen, AK Parti İlçe Başkanı Erdoğan Akgül, Şile Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ömer Akyol, Şile Belediye Meclis Üyeleri, Ağva Merkez camii imamı Ali Özcan, çeşitli STK temsilcileri ile ve ilgili bürokratlar ve protokolün yanı sıra basın görevlilerinin de katılımıyla gerçekleştirildi.

Konuşmaların ardından Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya ve Şile Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ömer Akyol ile birlikte Ağva Sağlık Merkezi için dualar eşliğinde butona basarak temele ilk betonu döktü.

Sağlık yatırımlarımız devam edecek

Törende konuşan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile’de sağlık alanında yatırımlarının devam edeceğini ve sağlık hizmetlerini vatandaşın ayağına götürdüklerini belirterek, “Değerli Ağvalı Hemşehrilerimiz, seçim ziyaretlerimiz esnasında Ağva’dan gelen taleplerden bir tanesi de Ağva’daki bu sağlık konusuydu. Bölge halkıyla gerçekleştirdiğimiz sohbetlerimizde, böyle bir söz verdik. Bugün burada yapımını başlattığımız bu projeyi Şile Kaymakamımız Sayın Mehmet Nebi Kaya ve Şile Devlet Hastanesi Başhekimimiz Sayın Dr. Ömer Akyol ile birlikte yürütüyoruz. Buradaki eksikliği de inşâllah birlikte tamamlayacağız” dedi.

Ağva’da 16:00 Sonrası iğne bile yapılamıyordu

Geçmişte ifade edilen yoksunlukların başında Ağva’da öğleden sonra dörtten sonra iğne bile yapılamadığını vurgulayan Başkan İlhan Ocaklı, “Gerek iğnesini dahi yaptıramayan, gerek serumunu taktıramayan vatandaşlar bizden bu konuda destek istediler. Biz de İlçe Sağlık Müdürlüğümüz, Devlet Hastanesi Başhekimimiz ve ilgili sağlık yetkililerimiz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde şu an mevcut hizmet veren Sağlık Ocağı’nda iyileştirme yaptık ve tamir ve tadilatları ile beraber orada 16:00’dan gece saat 24:00’e kadar sağlık hizmetlerinin verilebilmesini sağladık. 8 saatlik bir ek mesai daha ortaya koymak ve Ağva’da doktor, hemşire, görevli sağlık personeli arkadaşlarımızı bulundurmak suretiyle burada da hizmet vermeye başladık, hayırlı uğurlu olsun, Âllah ziyade etsin. Rabbim bereketli kılsın” diye konuştu.

Ağva’ya güzel ve sağlıklı hizmetler vermeye devam edeceğiz

Başkan İlhan Ocaklı, verilen hizmetlerin sürdürüleceğini belirterek, “Yaptıklarımız yetmez dedik ve işte burada görmüş olduğunuz Aile sağlık Merkezi’nin de inşaatına temel atarak başladık. Bununla beraber hızlı bir süreçle, Âllah’tan bir mani olmazsa inşallah bu inşaatı tamamlayacağız. Yaklaşık 235 M²’lik bir alanda Ağva’ya güzel ve sağlıklı hizmetler vermeye devam edeceğiz. Başhekimimizle, Kaymakamımızla işbirliği içinde yaşadığımız salgın sorunlarının üstesinden geleceğiz. Ağva Sağlık Merkezi projemize yakın zamada bir de diş polikliniği eklenecek. Bu da ayrıca önemli başka bir sağlık hizmeti olarak hizmete girecek. Bu vesile ile pandemi sürecinde cansiperane bir şekilde çalışan tüm sağlık personelimizi verdikleri mücadeleden dolayı kutluyorum” diye konuştu.

Ağva’nın acil sağlık ihtiyaçlarına etkin çözüm

Ağva’nın acil sağlık ihtiyaçlarına çözüm olacak nitelikte, 9 odalı, asansörlü, içerisinde bir diş polikliniğinin de yer aldığı sağlık merkezi özellikle yaz aylarında artan nüfusun ihtiyaçlarına da cevap verebilecek nitelikte olacak ve böylece Şile gibi Ağva’ya sağlık hizmetleri alanında kalıcı bir eser kazandırılmış olacak.