11 Ağustos 2020 18:48

Ağva’da gündem ‘Hastane’ oldu!

Şile protokolü Ağva Mahallesi’nde maske ve sosyal mesafe denetimi yaptı. Vatandaşlar ise Hastane talebini yineledi.

Ağva’da gündem ‘Hastane’ oldu!

Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Muharrem Aydın ve İlçe Emniyet Müdürü Uğur Kurak öncülüğünde gerçekleşen denetimlerde Hastane vurgusu ön plana çıktı.

Şile’de salgın konusunda bilgilendirmede bulunan heyet; sosyal mesafenin, maskenin ve hijyenin önemine değindi. Aynı zamanda Şile’de görevine yeni başlayan İlçe Kaymakamı, İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Jandarma Komutanı içinde yerel halkla tanışma niteliği kazanan denetimlerde oldukça renkli görüntüler oluştu.

Ağva Halkı Hastane isteğini yineledi!

Şile Aktüel Haber’in, “Ağva halkı Hastane istiyor” başlıklı haberi sonrası alevlenen Hastane konusu, birinci ağızdan yetkililere soruldu. Bölge halkı yıllardır mağduriyetini dile getiriyor ve hemen hemen her seçim yetkililere taleplerini iletiyordu. Son yerel seçimlerde Şile Belediye Başkan Adayı olan mevcut Başkan İlhan Ocaklı, tam teşekkülü sağlık merkezi sözü vermişti.

Şile ilçe protokolü son olarak Ağva Jandarma Karakolu’nu ziyaret etti. Karakolda bulunan kahraman Mehmetçiğimiz Komutanlarını ve gelen protokolü esas duruşta tekmil ve selam vererek karşıladılar.