7 Kasım 2020 22:05

Ağva’nın elektrik sorunu tarih oldu!

Ağva’nın uzun yıllardır süren elektrik kesintisi mağduriyeti Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın girişimleri ile çözüldü. 15 Milyon TL’lik yatırım hizmete açıldı.

Ağva’nın elektrik sorunu tarih oldu!

Ağva ve civar köylerde yaşanan elektrik kesintisi ve düşük voltajlı elektrik sorunu Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın özverisi ve takibiyle olumlu sonuçlandı. 15 Milyon TL’lik yatırım değerine sahip, 154.5 / 34.5 kw 50 mva gücündeki ‘’İndirici Merkezi’’ hizmete açıldı.

15 Milyon TL’lik dev yatırım!

Seçimlerden önce Ağva halkına elektrik sorununu çözeceğine dair söz verdiğini belirten Başkan İlhan Ocaklı, ‘’Dönemin Enerji Bakanı ile yapılan ikili görüşmeler sonucunda verilen talimatla yapımına başlanan ve bölgenin enerji kesinti sorununa son verecek olan böylesine büyük bir yatırımı Ağvalı hemşerilerimize kazandırmanın sevincini yaşıyoruz’’ dedi.

‘’Ağvamıza hayırlı olsun’’

Ağva bölgesinin sorunlarını çözmek için İstanbul-Ankara arasında mekik dokuduklarını belirten Başkan İlhan Ocaklı, ‘’Teiaş ve Ayedaş ortaklığında projelendirilen yaklaşık 15 milyon TL’lik yatırım değerine sahip, 154.5 / 34.5 kw 50 mva gücündeki “İndirici Merkezi”  İlçe Başkanımız Erdoğan Akgül ve Ayedaş yetkililerimizle beraber hizmete açmanın sevincini yaşıyoruz. Ağvamıza hayırlı olsun. Tüm paydaş kurumlarımızla birlikte devletimizin imkanlarını bu güzel coğrafya için seferber etmeye devam edeceğiz” dedi.

Ağva’nın sorunları bir bir çözülüyor!

Ağva halkının 24 saat boyunca sağlık ihtiyacını karşılayamaması, vatandaşların iğne yaptırmak için dahi saat 17.00’dan sonra Şile’ye gitmek zorunda kalması uzun süredir gündemdeydi. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın girişimleri sonrası Ağva’da 24 saat sağlık hizmeti sistemi devreye girdi. Bölgeye sağlık anlamında ise yatırımların devam edeceği belirtildi. Ağva’da gençlik merkezi içinde kolları sıvayan Şile Belediyesi, kıt imkanlarla adeta destan yazıyor.