22 Kasım 2020 12:38

Ağva’ya yatırımlar hız kesmiyor

Şile’nin Ağva Mahallesi’nde Şile Belediyesi’nin yeni ek hizmet binası ve kültür merkezi için temel atma töreni gerçekleştirildi.

Ağva’ya yatırımlar hız kesmiyor

Ağva’nın geleneksel mimarı dokusunun dikkate alınacağı proje yeşil korudor da oluşturulacak.

Şile’nin Ağva Mahallesi’nde Şile Belediyesi’nin yeni ek hizmet binası ve kültür merkezi için temel atma töreni gerçekleştirildi. Ağva’nın geleneksel mimarı dokusunun dikkate alınacağı proje yeşil korudor da oluşturulacak.

Ağva Ek Hizmet Binası ve Kültür Merkezinin temel atma törenie Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, ilçe protokolü, muhtarlar ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Ağva ek hizmet binası

Binanın ön aksında tasarlanan yeşil koridorda 1250 m2 lik kamusal alan peyzaj alanı olarak tasarlandı. Projenin içeriğini oluşturan birimler vatandaşların ve belediyenin ihtiyaçlarına göre temel olarak iki ayrı ana başlık altında projelendirildi. Belediye hizmet birimleri ve sosyokültürel alanlar olarak iki alana ayrıldı. Geleneksel mimaride tasarlanan toplam 720 m2 lik inşaat alana sahip projede; belediye giriş alanı kamusal alandan ayrı tutuldu.

Projenin giriş katında sosyal ve kültürel faaliyetlerine katkı sağlamak amacıyla sinema, tiyatro, sergi ve sanat atölyeleri gibi etkinliklere yönelik; 280m² alan sahip çok amaçlı etkinlik salonu, ıslak hacimler ve servis mutfağı yer alıyor. Birinci katında ise 400 m² alana sahip olan belediye hizmet birimleri ve bu mekânlara hizmet eden bekleme alanları tasarlandı.