4 Ekim 2020 14:42

Ali Babacan Şile’de deva arıyor!

Eski Bakanlardan Ali Babacan Genel Başkanlığında kurulan DEVA Partisi, İstanbul ve Şile’de teşkilatlanma çalışmalarına hız verdi.

Ali Babacan Şile’de deva arıyor!

Etkili isimlerin İstanbul kurucular kurulunda yer aldığı DEVA Partisi, kurucu İl Başkanlığı görevine Mehmet Gürol Ayan’ı getirmişti. İstanbul’da Gürol Ayan başkanlığında ki DEVA Partisi yeni İl yönetimini titizlikle oluştururken aynı zamanda ilçelerde ki çalışmalarına da hız verdi.

Şile İlçe Başkanı o isim mi olacak?

Şile Aktüel Haber DEVA Partisi’nin etkili isimlerine Şile ile ilgili ulaştı. O isimler ise, ‘’İstanbul’da hiçbir İlçe Başkanı ataması gerçekleştirmedik’’ ifadelerini kullandılar. Şile Aktüel Haber’in edindiği bilgilere göre, Şile’de İlçe Başkanı olarak Muhammet Halil Uçar’a teklif getirildi.

Yine edinilen bilgilere göre Uçar’ın düşüneceğim diyerek zaman kazandığı ifade edildi. Aynı zamanda Avukat kimliği ve başarılarıyla dikkat çeken Uçar; MÜSİAD, ÖNDER, Hukukçular Derneği gibi birçok STK’larda da aktif. 10.11.2010 tarihinde kurulan Uçar Hukuk bürosunun kurucusu olan Muhammet Halil Uçar, AK Parti 26.Dönem Milletvekili ve 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı olan Reşat Petek’le de bir dönem ortak oldu.

Edinilen bilgilere göre Muhammet Halil Uçar’dan olumsuz bir dönüş olması durumunda Şile’de alternatif isimlerinde mevcut olduğu ifade edildi.