18 Kasım 2020 15:01

Ankara’dan AK Parti Şile ve Belediye nasıl okunuyor?

Şile Belediyesi düğmeye bastı. İlçede ki projeler ve yatırımlar peş peşe geliyor. Peki Ankara Şile’yi nasıl okuyor?

Ankara’dan AK Parti Şile ve Belediye nasıl okunuyor?

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ve ekibi Şile ve Ağva’ya verdikleri sözleri bir bir hayata geçiriyor. Şile Aktüel Haber çiçeği burnunda Başkan İlhan Ocaklı’yı yetkili isimlere sordu. AK Parti Genel Merkezi, İlhan Ocaklı’dan memnun mu? Ankara’nın gözünden AK Parti Şile ve Belediye…

‘’İlhan Ocaklı’yı Şileliler aday yapmıştır’’  

Şile Aktüel Haber, AK Parti’nin üst düzey bazı yetkililerine ulaştı ve Şile ile ilgili sorulara cevap aradı. Gazetemize konuşan fakat isminin belirtilmesini özellikle istemeyen üst düzey yetkili, “Biz hislerimizle değil ortak akıl, mantık ve bilimle hareket ediyoruz. Parti içi temayüller, anket ve analizler, toplumsal tepkiler, bölgelerin coğrafi, ekonomik ve demografik yapıları başta olmak üzere birçok konuda araştırmalar yaparak adaylarımızı belirliyoruz. Şile adayımız İlhan Ocaklı da bu kriterler sonucunda adaylaşmıştır. Sözün özü; aday yapan da Başkan yapan da Şilelilerdir” dedi.

“İlhan Ocaklı bir riskti fakat bizi gururlandırıyor”

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’yı kast ederek konuşan AK Partili yetkili, “Kendisinin Belediyecilik tecrübesi yoktu. Bu bir risk miydi? Evet riskti. Biz toplumu karşımıza almak yerine gerekeni yaptık ve insiyatifler alabildik. Bizlere ilçelerden raporlar geliyor. Bugün gelinen noktada Başkanımız bizleri mahçup etmedi ve birçok projeyi hayata geçiriyor, sorunları çözüyor. Bu da bizi gururlandırıyor. Şile’de yapılacak çalışmalar Türkiye’nin birçok yerinde genç ve belediye kökenli olmayan isimlerin önünü açacaktır” ifadelerini kullandı.

“Bugün kazanmış gözükse de, yarınların kaybedeni oluyorlar”

Siyasetin uzun soluklu bir yolculuk olduğunu belirten AK Partili yetkili, “Siyaset halka rağmen değil halkı arkanıza alarak yapılır, yapılmalıdır. Sürekli kendini yenileyebilmek ve kitlelerle doğru iletişim kurabilmek, onlara hizmet edebilmek ve mütevazi olmak gerekmektedir. Siyaset kısa vadeli kazanımlar için, hırsla, kibre düşerek, kendini bulunmaz hint kumaşı zannederek yapılmaz. Bunu yapanlar günübirlik kazanmış gözükse de, yarınların muhakkak kaybedeni oluyorlar. Geçmişte örnekleri çoktur. Kimse vazgeçilmez değildir. Hepimiz emanetçiyiz. Geride hoş sedalar bırakabilmeliyiz” dedi.

Ankara’nın Şile’ye bakışını da değerlendiren yetkili, “Şile Belediyesi ve İlçe teşkilatından memnunuz. Peki yeter mi? Yetmez! Biz hedefi 2071 olarak belirlemiş, her seçim çıtaları yükseltmiş siyasi hareketiz. Herkes üzerine düşeni fazlasıyla yapacak. Şile’de İlçe Başkanımızın görevine devam edecek olması Ankara’nın bakış açısının somut halidir. Önümüzde ki süreçte Şile’den beklentimiz çok büyük. Şile’de ki uyumun meyveler vermesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Şile’nin turizm konusu başta olmak üzere Hükümet desteğini yeterli olarak aldığını düşünüyor musunuz? İlçenin tanıtımı ve Turizm faaliyetleri konusunda ilgili Bakanlıkların çalışmalar yapması mümkün mü?” sorularını da cevaplandıran AK Partili siyasi, “Herkes bildiği konuda hareket etmeli ve konuşmalı. Bu konular benim alanım değil ama bildiğim kadarıyla şunu söyleyeyim. Şile çok özel bir yer. Önümüzde ki süreçte pozitif ayrımcılığı Şileli hemşerilerimiz fazlasıyla hissedecekler. Hem istihdam anlamında hem de tarım anlamında bazı gelişmeler yaşanılacağını biliyorum” ifadelerini kullandı.