14 Haziran 2021 23:09

Atatürk karşıtı söylemlere Belediye Meclisinden sert tepki!

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı başkanlığında düzenlenen oturumda Meclis gündem maddeleri ele alındı. 

Atatürk karşıtı söylemlere Belediye Meclisinden sert tepki!

Şile Belediyesi Haziran ayı Meclis Toplantısının 1. Oturumu 7.06.2021 Pazartesi günü saat 14:30’da Şile Kültür Merkezi Nikah Sarayında salgın önlemlerine uygun bir şekilde gerçekleşti.

Başkan Ocaklı: “Şile’mize  Yakında Yeni Mavi Bayraklı Plajları Kazandıracağız.”

Haziran ayı Meclis toplantısının 1. oturumundaki Meclis konuşmasına, Haziran ayı içerisinde yer alan gibi önemli takvim günlerini anarak başlayan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, sözlerini 11 Haziran Cuma günü Şile Uzunkum Plajı’nda gerçekleşecek Mavi Bayrak törenini duyurarak sürdürdü. Gelecek nesillere güzel bir doğa bırakmanın öncelikli amaçlarından biri oduğunu vurgulayan Başkan İlhan Ocaklı, “Şile’deki bu sahillerimiz, bu doğal varlıklarımız bizim en büyük zenginliğimiz. Dolayısıyla bunları korumak ve geleceğe taşımak zorundayız.” diyerek, “İnşâllah yakın zamanda yeni Mavi Bayraklı plajlarımızı da Şile’mize kazandıracağız.” ifadelerine yer verdi.

“Kapılarımız misafirlerimize sonuna kadar açık!”
Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Uzunkum Plajı’nda gerçekleşecek Mavi Bayrak töreniyle ilgili olarak, “Bu tören, uzun yıllara dayanan ve Şile denizinin temizliğiyle ilgili ve yapılan kirlilik ölçümlerine dair verilen temizlik sonuçlarına dayanan, bölgesel bir bayrak töreni. Şile denizlerinin temizliğini, Şile sahillerinin güvenirliliğinin ve Şile’nin turizm açısından kullanıma son derece müsait olduğunun, herkesin gönül rahatlığıyla Şile’ye gelerek, denize girebileceğinin, balığını yiyip, huzur bulabileceğinin bir anlamda belgesidir. Kapılarımız misafirlerimize sonuna kadar açıktır!” şeklinde konuştu.

“Şile, Önümüzdeki Günlerde Altın Çağını Yaşayacak!”

Son günlerde Marmara Denizi’nin karşı karşıya kaldığı ‘Deniz salyası'(Müsilaj ) olarak adlandırılan deniz kirliliği konusuna da değinen Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Şu anda halk arasında deniz salyası olarak bilinen müsilajdan dolayı Şile denizlerinin turizm açısından ne kadar büyük önem arz ettiğinin ve bizim için ne kadar değerli olduğunun bir kez daha altını çizmek istiyorum. Şile, bu yıl belki de tarihinin en yoğun yaz sezonu ile karşılaşacak. Bu durumu fırsata çevirmek bizim elimizde. Şile Belediyesi olarak, tüm müdürlüklerimiz ve de ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımız ile görüşerek, bizler de bunun hazırlıkları içerisindeyiz. Çünkü belli ki Şile önümüzdeki günlerde altın çağını yaşayacak. İstanbul’un turizm destinasyonu adresi olma  alanındaki eksiklikleri bir an evvel tamamlanıp, yaz sezonuna hazır hale gelebilmek adına, elimizden geldiğince çalışmaktayız. Tabii bu çalışmaları gerçekleştirirken, turizmden ekmek yiyen esnafımızın hassasiyetleri gözeterek, gerekli tüm tedbirleri alıyoruz” diye konuştu.

“Yılın En Çevreci Belediye Başkanı Ödülü” İftihar Vesikamızdır

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Meclis Üyesi Turan Özkan’ın; geçtiğimiz günlerde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen zirvede, 2. Tesis Yönetim Çalıştayı ve İş Zirvesi’ne ev sahipliği yapan Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği’nin (TRKTYD), Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’yı “Yılın En Çevreci Belediye Başkanı Ödülü”ne lâyık görmesini hatırlatması üzerine, Başkan Ocaklı, “Aldığımız bu ödül, tamamen Şile adınadır. Bu konudaki mutluluğumu da paylaşmak isterim çünkü söz konusu olan şahsım değil, Şile’dir. Bu da bizim iftihar vesikamızdır. Verenlerden de Âllah razı olsun.” ifadelerine yer verdi.

“Atatürk Ortak Değerimizdir, Kırmızı Çizgimizdir!”

Şile Belediye Meclisinde grubu bulunan tüm partiler adına ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki hassasiyetlerini de vurgulayan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Ulu önder Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu önderidir, liderimizdir. Şile Belediye Meclisi’nden, bunun bizim kırmızı çizgimiz olduğunun altını önemle çizdiğimizi duyuruyoruz. Bunun aksinde söylemlerde bulunanları da kınadığımızı ifade ediyoruz.” dedi.

Tüm Gündem Maddelerinin Komisyona Havalesi Oybirliği İle Onaylandı

Başkan İlhan Ocaklı, daha sonra Haziran ayı meclis gündemini paylaştı. Tüm parti gruplarının desteğini alan olan,

1. Müdürlük Kurulması.

2. Müdürlük Unvan Değişikliği.

3. Sahilköy Mahallesi 1022, 046, 045, 044, 1000, 999, 998, 997 ve 025 parsel sayılı taşınmazlara sokak ismi verilmesi.

4. Yeniköy Mahallesi 117 ada 9 parsel sayılı taşınmazlara sokak ismi verilmesi.

5. UİP-24958, 3  PİN  Numaralı  İmrendere  Mahallesi  1/1000  Ölçekli  Uygulama  İmar Planı Değişikliğine İlişkin İtirazlar.

6. UİP-8935, 5. Numaralı  Üvezli  Mahallesi  1/1000  Ölçekli  UİP  Değişikliğine  İlişkin İSKİ İtirazı.

7. Şile  İlçesi  UİP-26031, 3  Numaralı  Kızılcaköy  Mahallesi  1/1000  Ölçekli  UİP Değişikliğine ilişkin İtiraz.

8. Şile İlçesi İmrenli Mahallesi 2230 ada 340 Parsele İlişkin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği.

9. Şile  İlçesi  UİP-29372,1 PİN  Numaralı  Kurfallı  Mahallesi  1/1000  Ölçekli  UİP Değişikliği’nin İtirazları.

10. Şile İlçesi, Balibey Mahallesi, Bir Kısım Turizm Tesisi Alanlarına İlişkin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği

11. Dilek ve Temenniler gündem maddelerinin ilgili komisyona havalesi oybirliği ile onaylandı.

Meclis toplantısı, Belediye Meclisinde grubu bulunan parti temsilcilerinin temenni ve dileklerin dinlenmesi ile sona erdi.

Şile Belediye Meclisi, Haziran ayı ikinci meclis toplantısını 11 Haziran 2021 Cuma günü saat 14:30’da gerçekleştirecek.