4 Mart 2021 20:02

Beykozlu Rizelilerden sağlıkçılara kara lahana dopingi

Rize’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103.üncü yılı nedeniyle Rizeliler İstanbul Beykoz Derneği bir etkinlik düzenleyerek Beykoz Devlet Hastanesi sağlık çalışanları hasta ve hasta yakınlarına karalahana çorbası ve mısır ekmeği dağıtıldı.

Beykozlu Rizelilerden sağlıkçılara kara lahana dopingi

Dernek Başkanı Mikail Akyıldız kazanın başına geçip doktor, hemşirelere ve sağlık çalışanlarına Rize yöresinin meşhur Karalahana çorbasıyla mısır ekmeği dağıttı.

Faaliyet esnasında hastanede acil serviste hasta olarak yatan Fadime Hala, “Karadenizliyim uşağum bağada lahana çorbası verun korona ilacidür hastayim beni iyileşturur “dedi. Başkan Mikail Akyıldız kendi elleriyle ikram ettiği mısır ekmeği ve lahana çorbasını alan hasta “Şimdi iyileşirim korona vız gelir” dedi. Başkan Mikail Akyıldız hayranlıkla Fadime Halayı izleyerek “ Vatandaşlarımızın ne kadar yöresel yiyeceklere hasret kaldıkları ortada lahana çorbasını özlemişler. Sağlıkçılar da oldukça memnun kaldı. Elimizden geldiği kadarıyla bu tür etkinlikleri yürüteceğiz. Bizler sağlık çalışanlarını besleyeceğiz ki onlarda sağlıklı kalıp hastalarınıza baksınlar ” dedi. Beykoz Devlet Hastanesi önünde karavana koyup sağlık çalışanları, hasta ve hasta yakınlarına 200 kişiye yemek dağıtıldı. Hasta yakınları Rizeliler Beykoz Dernek Başkanı Mikail Akyıldız’a teşekkür ederek “iyi ki varsınız” dedi.