7 Mart 2021 12:56

Boğaziçi Üniversitesi ve TABA AmCham işbirliğini konuştular

Boğaziçi Üniversitesi ile TABA AmCham arasında işbirliği görüşmeleri yapıldı.

Boğaziçi Üniversitesi ve TABA AmCham işbirliğini konuştular

Türk Amerikan İş Adamları Derneği (TABA – AmCham) ile Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü, yaptıkları görüşmede çeşitli alanlarda işbirlikleri geliştirilmesi konusunda prensipte anlaşma sağladı.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu, Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Gürkan Kumbaroğlu ve Prof. Dr. Mehmet Naci İnci’nin ve TABA-AmCham yöneticileri arasında gerçekleşen görüşmede çeşitli alanlarda işbirlikleri geliştirilmesi konusunda prensipte anlaşma sağlandı.

Şirketler için Üst Düzey Yönetici Eğitimi, sertifika programları, Girişimci Gençler, Akademisyenler Kurulu gibi farklı konularda işbirliğine giden Boğaziçi Üniversitesi ve TABA-AmCham geçmişte de var olan işbirliğini sürdürme kararı aldı.

Görüşme sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü, “Türk Amerikan İş Adamları Derneği – Amerikan Ticaret Odası Türkiye (TABA – AmCham) heyetiyle yapılan görüşmede çeşitli alanlarda işbirlikleri geliştirilmesi konusunda prensipte anlaşıldı.” dedi.

Türk Amerikan iş dünyasının stratejik ortaklığının gelişmesine, iki ülke arasındaki ticari faaliyetlerin artmasına katkıda bulunmak adına çalışmalar yapan TABA-AmCham’ın (Türk Amerikan İş Adamları Derneği) eylem planlarında güçlü ve ticarileşmesi mümkün olan projelere sahip öğrencilerin desteklenmesi ve oluşturulacak Akademisyenler Kurulu ile Türkiye ve Amerika arasındaki ticari ve toplumsal sorunlara uzun vadeli, iş dünyası lehine çözümler üretme ve farkındalık yaratma çabası bulunuyor.