11 Şubat 2022 12:13

Bu yıl Üniversiteye başlayan Şilelilere eğitim yardımı!

Şile Belediyesi, liseyi Şile’de bitirmiş ve 2021 YKS’de bir üniversite programına yerleşmiş gençlere eğitim desteği sağlıyor.

Bu yıl Üniversiteye başlayan Şilelilere eğitim yardımı!

Şile Belediyesi, “Üniversiteli Eğitim Desteği” kapsamında üniversitelerin örgün eğitime yerleşen öğrenciler için eğitim yardımı uygulamaya başladı.

Şile Belediyesi tarafından Şile’deki liselerden mezun olmuş, 2021 YKS’de bir üniversite programına yerleşmiş gençlere 1250 TL’lik üniversite eğitim desteği sağlayacak.

Şile Belediyesi Üniversiteli Eğitim Desteği Katılım Koşulları;
1. TC Vatandaşı olmak,
2. Lise eğitimini Şile’de bulunan bir lisede tamamlamak,
3. 2021 yılında liseden mezun olmuş, 2021 yılında YKS’ye girip, 2021 yılında ön lisans ya da lisans (meslek yüksekokulu, yüksekokul ve fakülte) programına yerleşmek.

– TC Kimlik Numarası,
– Doğum Tarihi,
– İletişim Bilgileri,
– İkâmetgah Adresi,
– Lise Diploması ve Öğrenci Belgesi (varsa bursluluk belgen ile birlikte)
– Anne veya Baba TC Kimlik Numarası ve Doğum Tarihini, (Anne ya da Babanızın ikametgâh adresinin Şile’ de olması gerekmektedir)

Başvuru formunu doldurup bilgilerinizi Şile Belediyesi’ne ileterek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Şile Belediyesi tarafından bu destek, Şile Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri ve Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından lise hayatını Şile’de tamamlamış ve üniversite sınavını kazanan öğrencilere her yıl bir defaya mahsus olarak verilecektir.

Eğitim desteği 2021 yılında sınava girip, 2021 yılında bir ön lisans ya da lisans programına yerleşen 1. sınıf ya da hazırlık sınıfı öğrencileri için geçerlidir.

Devlet üniversitelerini ve Özel veya vakıf üniversitelerini %50 ve üzeri oranda burs hakkıyla kazanan öğrenciler eğitim desteğine başvuru sağlayabilirler. Tam ücretli eğitim gören öğrencilerimiz bu destekten yararlanamazlar.

Öğrencinin veya ailesinin birincil ikamet adresi Şile olmalıdır. (09.02.2022 Tarihi sonrası değiştirilen ikametler geçerli sayılmayacaktır.)