2 Kasım 2023 19:22

Değirmençayırı Şelalesi ilgi odağı oldu

Şile’de bulunan Değirmençayırı Şelalesi, eşsiz manzarasıyla hafta sonlarını doğayla iç içe geçirmek isteyenlerin ilk tercihi olmaya devam ediyor.

Değirmençayırı Şelalesi ilgi odağı oldu

İstanbul’un Karadeniz kıyısında bulunan Şile, doğası ve gizemli havası sebebiyle hafta sonlarında ziyaretçi akınına uğruyor. En çok talep edilen yeriyse hiç şüphesiz Değirmençayırı Şelalesi.

İstanbul, Marmara Bölgesi’nin en büyük ve en gelişmiş ilidir. Sanayi, endüstri, nüfus bir yana esasında doğal güzellikleri de bünyesinde barındırır. Bu doğal güzelliklerin başındaysa Değirmençayırı Şelalesi gelir.

Şile’ye bağlı Değirmençayırı Şelalesi, Şile’ye 33 kilometre uzaklıkta. Hem güneşten hem de denizden yararlanmak isteyenlerin ilk tercihi Değirmençayırı Şelalesi oluyor.

Toplu taşıma da gidiyor

Gezengazeteci.com’da paylaşılan bir habere göre, Değirmençayırı Şelalesi İstanbul’un Şile ilçesindedir. Şile’ye 33 kilometre uzaklıkta yer alan şelale eşsiz manzarasıyla ilgi çekiyor. Değirmençayırı köyünün güney batısında yer alıyor. Hafta sonlarınızı doğayla iç içe huzur dolu bir şekilde geçirmek ve bunun yanı sıra denizde yüzmek ve güneş için değerlendirebilirsiniz.

Şelale Şile-Gebze ilçe sınırlarında yer alıyor. Değirmençayırı Şelalesine ulaşım özellikle kolay. Buraya Kargalı köyü üzerinden batıya doğru yönelip bir saat yürüdüğünüzde şelaleye ulaşıyorsunuz.