16 Mart 2023 17:30

Durmuş Demir Milletvekilliği’ne aday oldu

İş insanı Durmuş Demir MHP İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili aday adayı oldu.

Durmuş Demir Milletvekilliği’ne aday oldu

10 Mart Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaları atması ile birlikte 14 Mayıs’ta yapılacak seçim öncesi milletvekili aday adayları tek tek belli olurken, İstanbulda Eğitim Kurumu sahibi Hemşerimiz Durmuş DEMİR MHP’den İstanbuldan milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Aday adaylık başvurusu için MHP Genel Merkez binasına giden Durmul DEMİR gerekli görüşmeleri yaparak resmi başvurusunu yaptı.

“Bölgemizin sevilen iş insanlarından Durmuş DEMİR 28. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı için başvurusunu yaptı. Hayırlı ve uğurlu olsun”

Demir, yaptığı açıklamada, “Yaptığım istişare ve görüşmeler sonrası Milliyetçi Hareket Partisi’nden Milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Davamız uğruna, çıktığımız bu kutlu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun. Aday adaylığı sürecinde bizlere destek olacak büyüklerimize, ülkücü camiamıza, aileme, arkadaşlarıma ve dostlarıma çok teşekkür ederim. Rabbim bizlere ülkemiz adına hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.” dedi.

Durmuş DEMİR kimdir?

1975 yılında Niğde ‘de doğdu. İlk okulu Azatlı kasabası Küllüce ilkokulunda bitirdi. orta ve lise öğrenimini Konya Ereğli İvriz Anadolu öğretmen lisesinde parasız yatılı olarak tamamladı.

Üniversite eğitimini sivas Cumhuriyetsi’nde Maden Mühendisi olarak mezun oldu.

Askerlik görevini kısa dönem olarak tamamladıktan sonra iş hayatına girdi. 7 yıl Ereğli Demir Çelik Fabrikası Ermaden de yöneticilik yaptı. 2011 yakında Eğitim kurumu kurarak halen devam etmektedir. Ayrıca Niğde Dernekler Federasyonu Ümraniye İlçe Başkanı olarak da görev yapmaktadır.

Evli ve 3 çocuk babası olan Durmuş DEMİR Milliyetçi Hareket Partisi İSTANBULDAN 1. Bölgeden Aday adayı oldu.