12 Mayıs 2020 03:50

Şile esnafı dertli ama çaresiz değil!

Küresel ticaretin, Kovid-19 salgınının etkisiyle bu yıl yüzde 13 ile yüzde 32 arasında düşmesi beklenirken, uzmanlar, salgının ardından ticarette korumacı politikaların artabileceğini belirtiyor.

Şile esnafı dertli ama çaresiz değil!

Dünya ekonomisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tarihte benzeri görülmemiş bir krizin eşiğine gelirken, sürecin her alanda olduğu gibi küresel ticaret açısından da önemli sonuçlar doğurması bekleniyor.

Şile’de de sokağa çıkma kısıtlamaları ve sosyal hareketliliğin azalmasıyla birlikte esnaflar tüm Türkiye’de olduğu gibi burada da zor günler geçiriyor. Genel olarak yaz mevsiminde kazandığıyla tüm yılını idame ettirmeye çalışan Şile esfnaları, ”Bu sene zor bir yaz geçireceğiz” ifadelerini kullandılar.

Şile Belediyesi özel olarak ilgileniyor!

Şile Belediyesi zarara uğrayan esnaflar için özel çalışmalar başlattı. Özellikle normalleşme takviminin gerçekleşmesi ve iç turizmin hareketlenesinin beklenmesinin ardından Şile Belediyesi harekete geçti. Başkan İlhan Ocaklı, hiç vakit kaybetmeden sahil düzenlemelerini gerçekleştirdi. Plajların kontrolü yapıldı ve bir de kadın plajı için harekete geçildi.

Şile bu yaz hareketli olacak!

Sosyal mesafe kuralı ve Sağlık Bakanlığı uyarıları çerçevesinde bu sene Şile, yazın hareketli olacak. Uyarıların dikkate alınacağı ilçemizde, yapılan çalışmalar sonrası esnafların da bir nebze yüzünün gülmesine vesile olacak.