24 Temmuz 2022 20:39

Gülşen’in Şile konserine Kaymakamlık engeli

Sahne kıyafetleriyle magazin gündemine damga vuran şarkıcı Gülşen’in bu akşam Şile’de vereceği konser, Şile Kaymakamlığı tarafından iptal edildi.

Gülşen’in Şile konserine Kaymakamlık engeli

En son Ereğli’de sahneye çıkan şarkıcı Gülşen bugün Şile’de konser verecekti. Sahne kıyafetleriyle gündeme damga vuran ve birçok sanatçı tarafından eleştirilen Gülşen’in konseri bir gün önce Şile Kaymakamlığı tarafından iptal edildi.Konserin iptaline ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken, yeni konser tarihinin ilerleyen günlerde duyurulacağı ifade edildi.

Konser organizatörü de sosyal medyada bir açıklama yaparak konserin iptal edildiğini duyurdu.

“Konser tarihi daha sonra ilan edilecek”

İşletme tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “23.07.2022 tarihinde saat 22:00 yapılmasını planladığımız Gülşen konseri Şile Kaymakamlığımız tarafından izin verilmeyip 22.07.2022 tarihinde iptal edilmiştir. Konser tarihi daha sonra siz kıymetli misafirlerimize ilan edilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Kaymakamlıktan ilk açıklama geldi

Öte yandan Şile Kaymakamlığı’ndan konu ile ilgili yazılı açıklama yayınlandı. Açıklamada, basın yayın kuruluşları ve sosyal medya hesaplarında yer alan “Şile’de düzenlenecek konser Kaymakamlık tarafından iptal edildi” şeklindeki asılsız haberler nedeniyle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacının doğduğu belirtildi.

Meşrutiyet Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir işletme sahibi tarafından 23 Temmuz’da canlı müzik konseri düzenlemek için 22 Temmuz’da Kaymakamlığa verilen dilekçeyle izin talebinde bulunulduğu aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Aynı gün yapılan incelemede, konser düzenlemek isteyen işletmenin İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik kapsamında ana faaliyet konusunun büfe işletmeciliği olduğu, canlı müzik izin belgesi bulunmadığı anlaşılmıştır. Başvuru sahibine, eksikliği bulunan hukuki belgelerin tamamlanması halinde gerekli izinlerin verileceği bildirilmiştir. Daha önceden verilmiş iznin iptali ve yasaklama gibi bir durum söz konusu değildir.”