18 Mayıs 2022 12:37

İBB ve Şile Belediyesi fide desteklerine devam ediyor

Tarımda İstanbul’un önde gelen ilçelerinden olan Şile’de çiftçilere olan destek devam ediyor.

İBB ve Şile Belediyesi fide desteklerine devam ediyor

Şile Belediyesi’nin önderliğinde ilçede tarımla uğraşan vatandaşlara 400 bin sebze fidanı dağıtımı gerçekleştirildi.

Şile’de çiftçilere ‘Yerli ve Milli Fidelerle Sebze Üretimi Projesi’ uygulamaları kapsamında sebze fideleri ve tohum dağıtıldı. Şile Kaymakamlığı, Şile Belediyesi ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliği kapsamında gerçekleştirilen proje ile çiftçilere toplamda tam 400 bin sebze fidesi dağıtımı yapıldı.

Ayrıca ‘Yerli ve Milli Fidelerle Sebze Üretimi Projesi’ dışında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’de Şile’de fide desteğinde bulundu.

Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya; Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kemal Benli’nin yanı sıra kamu kurumlarının idari amirlerinin ve çok sayıda çiftçinin katıldığı programda, Şile’de ziraatle uğraşan üreticilere toplamda 400.000 fide dağıtımı gerçekleştirildi.

Sera altı ve yazlık meyve ve sebze fidelerinin dağıtımı devam ederken, üreticilere aynı zamanda yerli ve milli tohumun önemi de anlatıldı.

“Şile’de çiftçi destekleme çalışmalarımız devam ediyor”

Şile Tarım Ve Orman Müdürlüğü’nde gerçekleşen fidan dağıtım programında yaptığı açıklamada Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile’deki çiftçi destekleme çalışmalarını devam ettirdiklerini belirterek, “Bugün dağıttığımız bu fidanlar, meyveye durduğunda sadece Şile’deki tarla tarımında değil, bölgenin ve Türkiye’nin en önemli ilçelerinden birisi olacak” diye konuştu.