17 Aralık 2020 14:56

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Mücahit Ak’tan geçmiş olsun telefonu

Kovid 19 salgınını atlatan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Aktüel Medya Grubu Başkanı (Aktüelİst, Ataşehir Aktüel, Beykoz Aktüel ve Şile Aktüel) Mücahit Ak’tan geçmiş olsun telefonu.  

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Mücahit Ak’tan geçmiş olsun telefonu

Kovid-19 salgınına yakalanan ve 5 Kasım günü Hastane’den taburcu olarak evine dinlenmeye geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hastalığı hızla atlatarak sevenlerini mutlu etmişti. Bakan Soylu ardından TBMM’de İçişleri Bakanlığı’nın bütçesi görüşüldüğünde yapmış olduğu konuşmayla uzun süre gündemde kalmış ve milletin vicdanına tercüme olmuştu.

Geçmiş olsun dileklerini ileten Mücahit Ak’a, nazik dileklerinden dolayı teşekkür eden Bakan Soylu, sizlere sağlık ve afiyet diliyorum cümlelerini kullandı. Koronavirüs salgını dolayısıyla bazı tehlikelere dikkat çeken Bakan Soylu maske, mesafe ve hijyene çok dikkat edilmesi gerektiğini yineledi. Kısa gerçekleşen konuşma karşılıklı güzel temennilerle son buldu.

İçişleri Bakanlığı denetimleri sürdürüyor

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine, Covid-19 Tedbirleri Denetimleri konulu genelge gönderdi.

Genelgede, içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz ettiği belirtildi. Bu çerçevede farklı tarihlerde illere gönderilen genelgelerle, Sağlık Bakanlığı Salgın Çalışma ve Yönetim Rehberi doğrultusunda hazırlanan formlar kullanılarak süreklilik taşıyacak şekilde denetimler yapılmak hususunda valiliklerin talimatlandırıldığı ifade edildi.