11 Ağustos 2022 17:05

İsmet Acar Beykoz’un aile büyüğü: Dert babası!

Acarlar Şirketler Topluluğu ve iş insanı İsmet Acar, Beykoz başta olmak üzere ilimizin ve ülkemizin adeta bacasız sanayisi olmaya devam ediyor.

İsmet Acar Beykoz’un aile büyüğü: Dert babası!

Türkiye’de inşaat sektöründe önemli çalışmalar sürdüren Acarlar Şirketler Topluluğu, yatırımlarının büyük bir çoğunluğunu gönüllere yapmaya devam ediyor.

Türk ekonomisine ciddi katkılar sağlayan Acarlar, birçok iş alanında faaliyet göstermeye devam ediyor.
Girişimde bulunduğu hemen hemen her işi hakkıyla yapan Acarlar, toplumun her kesimi ile diyalogda bulunmaktan da uzak durmuyor.

Mütevazi bir aile olarak bilinen Acar ailesi Beykoz’da da neredeyse herkesin derdini dinleyerek çözüm bulmaya çalışıyor.

Acarlar Şirketler Topluluğu’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve önemli iş insanlarından biri olan İsmet Acar, Beykoz’da gariban ve dert babası olarak biliniyor. Herkesin derdini dinlemeye çalışan Acar, Beykozlular tarafından oldukça seviliyor.

Herkes yıkıldı: Acarlar dimdik ayakta!

Beykoz’da deri kundurasından tekel fabrikasına kadar birçok fabrika kapandı. Asla yıkılmaz denilen birçok iş insanı havlu attı. Batmaz denilen nice holdingler battı. Bir tek Acarlar ayakta kaldı. Doğrudan 10 bin kişiye yakın istihdam sağlayan Acarlar, dolaylı yollardan 15 ile 20 bin kişiye fayda sağlıyor. Acarlar’dan sonra en çok istihdam sağlayan Beykoz Belediyesi ise 1.500 – 2500 kişi arasında istihdam sağlıyor.

İş insanı İsmet Acar Beykozluların amcası, evlatları ise ağabeyleri yada kardeşleri olmuştur. Beykoz büyük bir ailedir, vefa sahibidir.