14 Mayıs 2021 20:34

Kahraman Koç sarı alanlarla ilgili ilk kez konuştu

Kahraman Koç, basın açıklaması yaptı.

Kahraman Koç sarı alanlarla ilgili ilk kez konuştu

İYİ Parti Şile İlçe Başkanı Kahraman Koç; son günlerde özellikle Sosyal Medya üzerinden Akçakese köyünde Sarı Alanlar ile ilgili şahsının ve aile bireylerinin sıklıkla isminin geçmesi ve özellikle siyasi kimliğinin kullanılarak ortaya atılan iddialara açıklık getirmek için Şile İyi Parti İlçe Başkanı olarak değil Koç Emlak sahibi Kahraman Koç olarak kendi ofisinde İyi Parti Meclis Üyeleri ve İlçe Yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile basın açıklaması yaptı.

Kahraman Koç açıklamasında şunları söyledi. “Biz Koç ailesi olarak 600 yıllık Akçakese köylüsüyüz Babam Rafet Koç,Dedem Münir Koç,onun babası Mustafa Koç,onunda babası Osman Koç’tur.

Koç: Ben buralar için 2015 yılında müracaat ettim

Benim ailemin resmi tapulu köyümüzde 100 dönümün üzerinde yeri var. Sarı alanlarla ilgili 2015 yılında başvuru yaptım. Kadastro süreci 2020 yılında başladığı için Mahkeme sürecine dahil olduk.2015 yılında ne İYİ Parti vardı nede benim başka bir siyasi partide kaydım vardı.

Bu olayları da siyasetle ilişkilendirmeye çalışanlarıda kınıyorum.

Bu parselleri m2 leri 2 , 3 , 5, 30 ve 142 dönümdür. Yani şöyle izah edeyim, sizin resmi bir yeriniz var ve yanındaki sarı alan ile ilgili hak talebinde bulunuyorsunuz, ve bu parselde 142 dönümden oluşan tek bir parsel.

Bende bu parseller üzerinde hak talep edince özellikle bir tanesinin metre karesi büyük olması sebebi ile sanki üzerime toplamda 184 dönüm araziyi geçirmişim algısı yaratılmaya çalışılıyor, böyle bir şey yoktur, tapu kayıtlarına da bakıp görebilirsıniz.

Bakın arkadaşlar buna benzer 57 köyümüzde yüzlerce dava binlerce davalı var.

Hazine ve Milli Emlak ile mahkemeliğiz, konu adli makamlarda karşımızda araştırmayı yapan hazine avukatları, araştırılan eski tapular, bilir kişi heyetleri var, mahkeme bir karar verecek ve diyecek ki senin bu arazilerin bir kısmında hakkın var.

Veya ailenin verasetlerini getir başka müdahil olanları da tespit edelim, yada hakkın yoktur diyecektir.

Bu konuda adli makamlardan yüksek bir mertebe yoktur, kimse oturduğu yerden ahkam kesmesin.

Dedikodu yaparak bizim orada yerimiz var demekle olmaz, git sende araştır başvurunu yap hangi köyde olursa olsun, varsa hakkını ara.

Bu arada benim Akçakese köyü harici her hangi bir köyümüzde sarı alanlarla ilgili başvurum yoktur , böyle bir durum varmış gibi de algı yaratılmaya çalışıyor,

Bu algıyı yaratmaya çalışanlar da art niyet vardır” dedi.

Kaynak: Bölgenin sesi