4 Ağustos 2020 13:41

Kahraman Koç’un bu açıklamaları Şile’de çok konuşulacak!

Turizm cenneti Şile’nin Ağva bölgesinde Hastane olmaması dolayısıyla ciddi mağduriyetler yaşanıyor.

Kahraman Koç’un bu açıklamaları Şile’de çok konuşulacak!

Şile Aktüel Haber’in, ‘’Ağva halkı Hastane istiyor’’ başlıklı haberi sosyal medya üzerinden 67 bin kişiye erişirken, binlerce beğeni yüzlerce paylaşım ve yorumla en çok konuşulan konular arasına girdi.

Şile Aktüel’e ulaşan bir Ambulans şöförü mağduriyeti şöyle aktardı: Ağva’da 112 çalışanıyım. Dün gece bir vakaya gittik basit tıbbi müdahale ile çözülebilecek bir vaka idi. Gece 3 gibi Şile Devlet Hastanesi’ne götürmek zorunda kaldık. Peki götürdüğümüz vatandaş bir saat içinde Şile’de ki hastaneden taburcu olduğu zaman Ağva’ya nasıl geri dönebilir? İnsanlar bir iğne vurulmak için Şile’ye ya da Kandıra’ya gitmek zorunda kalıyorlar. Cidden bir sağlık çalışanı olarak Ağva halkının mağdur olduğu düşüncesi içindeyim. 24 saat hizmet verebilecek bir sağlık kuruluşunun olması şart.

Konu ile ilgili İYİ Parti Şile İlçe Başkanı Kahraman Koç, çok ama çok konuşulacak açıklamalara imza attı.

‘’Sağlık Merkezi sözü ne zaman hayata geçirilecek?’’

Konu ile ilgili  İYİ Parti Şile İlçe Başkanı Kahraman Koç Şile Aktüel’e özel açıklamalar yaptı. Başkan Koç, ‘’Ağva’da vatandaşlarımızın Hastane ihtiyacı var. Tam teşekküllü Sağlık Merkezi ile ilgili Şile Belediyesi’nin sözleri var. Dünyada ve ülkemizde sağlığın bir numaralı gündemde olduğu bir dönemde sağlık merkezi sözü hayata geçirilmeyecek de ne zaman geçirilecek?’’ ifadelerini kullandı.

‘’Ağva halkının yetkililer için önemi yok mudur?’’

Bu konu ile ilgili özellikle son zamanlarda sık sık telefonunun çaldığını belirten Başkan Kahraman Koç, ‘’Şile’de birinci gündem maddesi sağlık merkezidir. Ağva’ya yapılacak sağlık merkezi hem bölge halkının kanayan yarasını dindirecek, hem de Şile’nin yükünü hafifletecektir. Bizler, ‘’İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın!’’ diyen bir medeniyetin evlatlarıyız. İnsan yaşamının ve Ağva halkının yetkililer için önemi yok mudur?’’ dedi.

”Bunlar maalesef kamera şakası değil”

Başkan Koç, ‘’Şile halkı Devlet Hastanesi uzak diyor, Şile Belediyesi ise Kadınlar Plajı diyor. Ağva halkı Hastanemiz yok diyor zorluk çekiyoruz diyor, Şile Belediyesi Ağva çok güzel diye klip hazırlıyor. Bölgemizin insanı feryat ediyor, Şile Belediyesi ise yeni cadde yapıyoruz diyor. Bunlar maalesef kamera şakası değil, içindeyiz görüyoruz ve üzülerek söylüyorum ki maalesef yaşıyoruz’’ dedi.

“Böyle geldi ama böyle gitmeyecek”

Ağva’da Hastane konusunda kısa süre içerisinde önemli bir girişime imza atacaklarını belirten Kahraman Koç, ‘’Böyle geldi ama böyle gitmeyecek. Başta teleferik olmak üzere verilen tüm sözlerin takipçisi olacağız. İyi yapılana iyi deriz ama yapılmayanın da peşine düşeriz. Hastane konusunda bazı girişimlerimiz var. Şimdilik bu kadarını aktarıyorum. Şile’de hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz. Artık bizler varız’’ dedi.