15 Mart 2023 14:40

Kızılcaköy Mahallesi’ne köy konağı yapılacak

Kızılcaköy Mahallesi’nde köy konağının yapım çalışmalarına başlandı.

Kızılcaköy Mahallesi’ne köy konağı yapılacak

Mahalle sakinlerinin sosyal ve kültürel faaliyetlerine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek birçok etkinlikte kullanılacak olan köy konağının yapım çalışmaları başladı.

Şile’nin sivil mimari geleneklerine uygun bir proje daha hayata geçiriliyor

Kızılcaköy Mahallesi Köy Konağı, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun Ağustos ayında gerçekleşen ziyaretleri esnasında mahalle sakinlerinin talebi üzerine, Sayın Bakan tarafından talimatlandırılmıştı. Proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından inşasına başlanan Kızılcaköy Mahallesi Köy Konağı’nın yapımı Şile Belediyesi tarafından yürütülüyor.

Şile’nin doğal dokusuna ve sivil mimari geleneklerine uygun bir şekilde projelendirilen konak ile mahalle sakinleri sosyal ve kültürel faaliyetlerini gerçekleştirebilecekler. Şile Belediyesi tarafından, Şile’nin geleneksel sivil mimarisine uygun olarak tasarlanan Kızılcaköy Mahallesi Köy Konağı’nda,  çok amaçlı etkinlik salonu, servis mutfağı, muhtar odası, mahalle derneği odası, ticari ofis ile kır kahvesi alanları yer alacak.

“İlçemizin her mahallesine ihtiyaçları doğrultusunda yeni projelerle değer katmaya devam edeceğiz”

Mevcut binanın yıkım çalışmalarının başlamasıyla birlikte Köy Konağı inşaatının kısa süre içerisinde tamamlanacağını belirten Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ‘’ Kızılcaköy Mahallemize bu güzel köy konağını kazandıracak olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Şile’mize mahallelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yeni projelerle değerler katmaya devam edeceğiz’’ dedi.