13 Temmuz 2020 15:12

MHP Şile İlçe Başkanı’ndan tepki: Herkes işini yapsın!

MHP Şile İlçe Başkanı Mustafa Pıçak, Şile Aktüel Haber’e çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Pıçak, herkes işini yapsın ifadelerini kullandı.

MHP Şile İlçe Başkanı’ndan tepki: Herkes işini yapsın!

Şile’de hafta sonları oluşan ve her hafta bir önce ki haftayı mumla aratan görüntülere tepkiler dinmek bilmiyor. MHP Şile İlçe Başkanı Mustafa Pıçak, oluşan görüntülere en sonunda isyan etti.

‘’Çöplük yuvası oldu’’

Ülkücü hareketin bilinen isimlerinden MHP Şile İlçe Başkanı Mustafa Pıçak, çevre kirliliği konusunda açtı ağzını yumdu gözünü. Şile’de ormanlar, barajlar ve göletlerin tehlike altında olduğunu belirten Başkan Pıçak, ‘’Yazın gelmesiyle artan nüfus ve hafta sonu tatilcilerin uğrak yerleri olan orman ve barajlarımız çöplük yuvası oldu’’ dedi.

Vatandaşın piknik yaptıktan sonra çöpünü olduğu yere bırakmasını eleştiren Başkan Pıçak, ‘’İstanbul’un akciğerleri olan bölgemiz gün geçtikçe kirleniyor. Piknikçiler her ağacın altında ateş yakıp bırakıyor. Allah muhafaza rüzgarlı havalarda orman yangınlarına sebebiyet verebilir. İçme suyu barajlarımızın etrafı hafta sonu ana baba günü. Kamp yapanlar, balık tutanlar vs . Tuvalet ihtiyacını da orada gideriyor, çöpünü de orada bırakıyor’’ dedi.

‘’Herkes işini yapsın’’

Şile Belediyesi’nin özverili çalışan temizlik işçilerine çok teşekkür ettiğini belirten Pıçak, ‘’Çalışanların da çoluk çocuğu var. Onlarda risk altında çalışıyor. Her haftasonu aynı görüntülerle maalesef onlar mücadele ediyor. Vatandaş şikayet edebilir ama Kamu kurumları ve Belediyelerimizin şikayet etme lüksü yoktur. Ceza-i müeyyidelerin uygulanmadığı her gün için Şile cezalandırılmaktadır. Bu konuda Şile’de edebiyat değil iş yapmak gerekir. Herkes işini yapsın’’ ifadelerini kullandı.

Şile’de çevre kirliliği konusunu Şile Aktüel Haber, ‘’Şile’de tepki var: Şile bu ayıbı hakketmiyor!’’ başlıklı haberde işlemişti.