29 Mayıs 2020 02:33

Mücadelesinde yılmayan bir gönül adamı: Erdoğan Akgül!

AK Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül, mütevazi yapısıyla Şile halkının gönlünü fethediyor.

Mücadelesinde yılmayan bir gönül adamı: Erdoğan Akgül!

27 Ocak 2019 tarihinde AK Parti Şile İlçe Başkanı olarak atanan eski İlçe Teşkilat Başkanı Erdoğan Akgül, 1 yılda rekorlara imza attı. İlçe Başkanlığı’nda birinci yılını dolduran Akgül, çiçeği burnundayken birde kucağında yerel seçim bulmuştu.

Dönemin Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı ile tam uyum halinde gece gündüz çalışan Başkan Erdoğan Akgül ve teşkilatı, kısa sürede Şile halkının gönlünü fethetmeyi başardı. 31 Mart seçimlerinde AK Parti, toplumda büyük karşılığı olan Başkan İlhan Ocaklı ile sahaya çıkmıştı. AK Parti teşkilatlarının gece gündüz çalışması ile Şile’de %54,37’lik sonuçla aşılması zor bir rekor kırıldı.

Şile’de tam uyum sağlandı!

AK Parti Şile İlçe Başkanlığı ile Şile Belediyesi arasında ki uyumlu birlikte, mahalle mahalle, köy köy çalışmalar hız kazandı. Bir yanda AK Parti’nin tevazu sloganın yaşayan timsali İlçe Başkanı Erdoğan Akgül, bir yanda ise gönül belediyeciliği sloganın karşılığı İlhan Ocaklı… AK Parti’nin Şile’de ki uyumu İstanbul’un diğer ilçelerinde de örnek gösteriliyor. Tam uyum halinde çalışan Akgül ve Ocaklı ikilisi, Şile’de dokunmadık el bakmadık göz, dolaşmadık bir tane sokak bırakmıyor.

Şile’nin gönlünde yerini aldı! 

AK Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül Şile halkının sevgisini kazandı, gönüllerde ise kısa sürede yerini edindi. Tebessümleri ve güler yüzü ile dikkat çeken Başkan Erdoğan Akgül, sık sık Şile’de köyleri ve mahalleleri ziyaret ediyor, vatandaşların dertleriyle dertleniyor çözümler üretiyor. AK Parti teşkilatları ise Şile’de kararlı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Erdoğan Akgül Kimdir?

1978 yılında Şilede doğdu. Doğancılı İlköğretim Okulu’nu bitirdikten sonra 1994 yılında Üsküdar İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Eğitim hayatına Anadolu Üniversitesu Açık Öğretim Fakültesi’nde İşletme bölümünde devam etti. İşletme bölümünden mezun olan Akgül, AK Parti kuruluşunda siyasete atıldı. AK Parti kuruluşunda Şile İlçe Gençlik Kolları’nda 3 dönem görev alan Akgül, 2014 yılında Belediye Meclis Üyesi aday adayı oldu. 2015 yılında AK Parti Şile İlçe Yönetimine seçildi. Burada Çevre Şehir ve Kültür birim başkanlığı ve Teşkilatlanma Başkanlığı görevlerini başarıyla üstlendi. 2019 yılında AK Parti Şile İlçe Başkanı olarak atandı ve görevine devam etmekte. Akgül, evli ve 3 çocuk babası.