25 Haziran 2020 14:54

Mücahit Ak – Şile’nin sesi gür çıkacak !

Mücahit Ak – Şile’nin sesi gür çıkacak !

Mücahit Ak – Şile’nin sesi gür çıkacak !

Şile sadece bir ilçe değildir. Şile kelimelerin anlam kazandığı, sevdalıların sevdası, aşıkların aşkı, şairlerin mısralarıdır.

Şile; Tavanlı’da gün doğumunu izleyip, Ağlayankaya’da gözyaşını dökebilmektir… Ocaklı Ada Kalesi’nin üzerinde ki martıları izlerken onlarla birlikte uçuşabilmenin hazzını yaşayıp, akşamın ilk serinliği ile Aşıklar tepesinde kendini bulabilmektir.

Şile kimine göre durgundur, kimine göre hırçın. Kimine göre neşelidir, kimine göre dalgın. Kimine göre bir tatil köyüdür, kimine göre yaşam biçimi ve bir sevdanın izdüşümüdür.  Aslında bir sevdadır Şile… O sevdanın ruhunuza irmik irmik işlemesidir…

Yaşadığım, içinde akrabalarımın, köylülerimin, komşularımın olduğu, duygu sarmalı ile bağlandığımız ilçemizdir. Doğası ile büyüleyen, Allah’ın bir lütfu tabiata sahip güzel memleketimizdir Şile…

Bu duygularla birlikte, memleketimize basın ve medya yolu ile hizmet edebilmek şiarıyla ilk adımımızı attık. Şile Aktüel Haber olarak bizler kısık sesler değiliz dedik ve Şile halkının hakkını-hukukunu korumaya, haber alma özgürlüğünü en güzel şekilde sağlamaya talip olduk. Kısa sürede oldukça güzel geri dönüşler aldık. Rabbim bizleri mahcup eylemesin, muvaffak etsin.

Bu vesileyle birlikte ilk yazımı yazarken; Şile’ye değer katmasını umduğumuz Şile Aktüel gazetemizin hayırlı olmasını diliyor, ilgisini eksik etmeyen Şile halkına teşekkür ediyor ve Şile’nin sesi gür çıkacak diyorum.

Hep beraber, hep birlikte… Başlıyoruz…