8 Haziran 2020 12:04

Şile Belediyesi bu ayıba sessiz kalmadı!

Haftasonu tatilini Şile’de değerlendirmek isteyen bazı bilinçsiz vatandaşların bıraktığı çöpler tepkilere neden olmuştu. Bir tepki de Şile Belediyesi’nden geldi!

Şile Belediyesi bu ayıba sessiz kalmadı!

Yaz ayının gelmesi havaların ısınmasıyla birlikte dinlenmek isteyen vatandaşlar adeta Şile’ye akın etti.

Koronavirüs salgını sonrası normalleşme takvimine geçilmiş, başta Plajlar olmak üzere piknik alanları da vatandaşlara açılmıştı. Ortaya çıkan görüntüler ise tepkilere neden oldu. Şile Aktüel ise konuyu, ”Şile’de tepki var: Şile bu ayıbı hakketmiyor” başlığı ile kamuoyuna duyurmuştu.

Sosyal medya ayağa kalktı! 

Şile Aktüel Haber aracılığıyla çevre kirliliğinin yayınlanmasının ardından sosyal medya bir anda hareketlendi. Her hafta sonu aynı çileyi çekmek istemeyen Şileli vatandaşlar çarpıcı ifadeler kullandılar. Bazı vatandaşlar, ”İnsanları bağlayın, hayvanlar serbest kalsın” yorumlarını yaparken, bazıları ise ”Yazıklar olsun. Hayvanlar bile pisliklerini temizliyor. Bu yapılan hem dinen, hem çevre bilinci olarak hem de ahlaken yanlıştır” ifadelerini kullandılar.

Şile Belediyesi’nden anlamlı mesaj!

Şile Belediyesi resmi sosyal medya hesabından konu ile ilgili bir paylaşım yaptı. Şile Belediyesi, ”Doğa sevgiyle korunur!
Biz temizlemekten yorulmuyoruz ama bu görüntüler bizi çok üzüyor. Yaşadığımız hayatın kıymetini çok daha fazla anladığımız bugünlerde lütfen çevremizi kirletmemeye özen gösterelim” ifadelerini kullandı.

Şile Belediyesi’nin yapmış olduğu paylaşımda temizlik işleri personelinin görüntüleri yer aldı. Çevreyi kirleten vatandaşların bu görüntülerden utanıp utanmayacakları ise bilinmiyor.

Şile – Şile Haber – Şile Haberleri, Şile Belediyesi – Şile Ağva – Şile Plajları, Şile Otelleri