31 Mart 2022 15:00

Şile Belediyesi çiftçiye desteğini sürdürüyor

Şile Belediyesi’nin, ilçede tarım ve hayvancılıkla uğraşan katkı ve destek sağlama vizyonu doğrultusunda planladığı ilk destek paketi bugün Mercanköşk Çamlık Tesislerinde imzalandı.

Şile Belediyesi çiftçiye desteğini sürdürüyor

Şile Belediyesi ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında yapılan protokolle büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin aşı masrafları 2024 yılına kadar Şile Belediyesi tarafından karşılanacak.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: “Her zaman çiftçimizin, üreticimizin yanında olacağız ve desteklerimizi sürdüreceğiz!”

Protokol imza töreninde konuşan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile Belediyesi olarak, tarım ve hayvancılıkta çiftçi ve üreticilere yardım, koruma ve katkı sağlama vizyonu doğrultusunda desteklerinin süreceğini ifade ederek: “Bugün Şile için bereketli bir gün. Hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimize ilk müjdemizi paylaşmak istiyorum. Şile Belediyesi olarak, hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin sahip olduğu büyükbaş ve küçükbaş hayvan sürülerinin yıllık aşı ihtiyacını biz karşılıyoruz. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ile yaptığımız protokol kapsamında 2022-2024 yılları arasındaki aşılama masraflarını üstlenmiş bulunuyoruz. Her zaman üreticimizin yanında olacak, tarıma ve hayvancılığa desteklerimizi sürdüreceğiz. Çiftçimizin, üreticimizin her zaman destekçisiyiz ve yanlarındayız” dedi.

İlçedeki hayvan sahiplerine “Ücretsiz aşı uygulama desteği”

Şile Belediyesi imzalanan protokol uyarınca başlatılan çalışmada ilk aşılar Koyuncu Çiftliği’nde bulunan büyükbaş hayvanlar üzerinde uygulandı. Tüm aşı bedellerini, uygulama ücretlerini ve gerekli malzemeleri Şile Belediyesi’nin hayvan sahiplerine sağladığı destek kapsamında karşılandığı ücretsiz aşı uygulamasında, Şile’de yetiştirilen büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar tek tek aşılanacak.

Şile Belediyesi’nin üretime yönelik destekleri devam edecek

Şile’deki tarımsal üretimi desteklemek ve sürdürülebilirliğini sağlayabilmek adına Şile Belediyesi tarafından sağlanacak desteklerin yenileri de yolda. Özellikle coğrafi işaret mahreci alan Şile Kestane Balı markası üzerinden arıcılıkla uğraşan ailelere çeşitli destek paketleri ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşılacak.

Belediye Başkanı Ocaklı’dan hayvancılıkla uğraşan çiftçilere 2. müjde!

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, protokol imza töreninde ayrıca bölgede hayvancılıkla uğraşan çiftçilere ikinci müjdeyi de vererek, yapılacak çalışmanın tamamlanması sonrası hazırlanacak yeni bir protokol ile hayvancılıkla uğraşan çiftçilere, veterinerlik hizmetleri desteğinin yine Şile Belediyesi tarafından karşılanacağını duyurdu.