29 Mayıs 2021 17:26

Şile Belediyesi hakkı olanı geri aldı

Fiilen İBB’ye ait fakat kullanımda Şile Belediyesi’nde olan Fen İşleri Müdürlüğü binası bedelsiz olarak Şile Belediyesi’ne aktarıldı.

Şile Belediyesi hakkı olanı geri aldı

Şile Çavuş Mahallesi’nde 7 bin 535 metrekarelik parsel üzerinde yer alan ek hizmet binası olarak kullanılan Şile Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü binası, Şile Belediye Başkanlığı’na bedelsiz olarak devredildi. AK Parti – MHP grubunun oyları ile alınan devir kararına, CHP “hayır” oyu kullandı.

CHP cephesi: Belediyeler arası müzakere edilmeliydi

CHP grubu karara “belediyeler arasında karşılıklı müzakere ile kurumlar arası işbirliği gerektiren konulan yerleşmiş usuller göz ardı edilerek uzlaşı yolu denenmeden belediyelerin teknik ekiplerinden ve ilgili müdürlüklerinden görüş alınmaksınız detaylı inceleme yapılmadan önerge olarak getirilmesi doğru değildir” şeklinde muhalefet şerhi düştü.

Şile halkı karardan memnun

Yaz aylarında İstanbul’un tüm yükünü üzerinde hisseden Şile Belediyesi yine de zaafiyete uğramıyor. Kısıtlı imkanlara rağmen İstanbul’un birçok yükünü omuzlayan Şile Belediyesi, birde kendi kullanımında olan yerlerin sorunlarıyla karşı karşıyaydı. Konu ile ilgili konuşan Şile halkı, “İlçe Belediyesi ilçeye en yakın hizmet birimidir. Doğrudan hizmet eder. İlçe Belediyesi’ni AK Parti’de yönetse CHP’de yönetse bu karar olması gereken bir karardı” ifadelerini kullandılar.

Başkan Ocaklı mekik dokudu

Şile’nin hakkını hukukunu korumak için yoğun çalışma sürdüren Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, İBB’de arka kapı diplomasisini sürdürdü. Başkan Ocaklı, sadece İBB’den değil farklı Bakanlıklardan da Şile’ye kazanım getirerek çalışmalarını sürdürüyor.