6 Mart 2022 23:45

Şile Belediyesi kültür sanatta öne çıkıyor

Şile Belediyesi Musiki Cemiyeti, Türk Sanat Müziği’nin ülkemizdeki önemli isimlerinden olan Müzeyyen Senar’ın sevilen şarkılarının seslendirildiği konser ile Şileli sanatseverleri mest etti.

Şile Belediyesi kültür sanatta öne çıkıyor

Şile Belediyesi Musiki Cemiyeti, Şile Kültür Merkezi’nde seslendirdikleri birbirinden güzel parçalarla Şileli sanatseverlere müzik ziyafeti sundu. Konsere, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ve Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Bedrettin Naim Arslan, Şile MHP İlçe Başkanı Mustafa Bıçak, BBP İlçe Başkanı Birkan Ege, Şile Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erhan Kip, Şile Turizm Kültür ve Tanıtma Derneği Başkanı Emre Budur ile çok sayıda davetli katıldı. Şile Belediyesi Musiki Cemiyeti, Şilelilere müzik dolu unutulmaz bir akşam yaşattı.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: “Türk Sanat Müziği’ne gönül veren hemşerilerimizi selamlıyoruz”

Şile Belediyesi Musiki Cemiyeti konserin sonunda sahneye çıkarak, konuşma yapan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Şile’mizde bugüne dek pek çok konser veren Şile Belediyesi Musiki Cemiyeti, seslendirdikleri eserlerle bir defa daha kulaklarımızın pasını sildiler. Türk Sanat Müziği’nin ritmini ve keyfini bizlere yaşattılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu müzikli gece vesilesiyle siz Şileli komşularımızı, Türk Sanat Müziği’ne gönül vermiş tüm müziksever hemşehrilerimizi selamlıyoruz. Güzel Şile’mizde, kültür ve sanat ile dolu, keyif ve neşe dolu zamanlar diliyoruz.” dedi. Şile Belediyesi Musiki Cemiyeti ile büyük gurur duyduğunu ve koro etkinlikleri gibi kültür sanat faaliyetlerinin Şile’de artarak süreceğini belirten Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı sanatçılara çiçek takdiminde de bulundu.

 

TSM klasikleri ile hoş dakikalar yaşandı

Türk Sanat Müziği sevenleri bir araya getirmek kadar, müziğimizi genç kuşaklara da sevdirerek, gelecek nesillere aktarma hedefindeki Şile Belediyesi Musiki Cemiyeti üyeleri, seslendirdikleri klasikleşmiş Türk Sanat Müziği klasiği eserler ile dinleyenleri hoş dakikalar yaşattı. Faaliyetlerini şef Gökhan Filizman’ın yönettiği orkestra ile gelenekselleşen konserlerle, Türk Sanat Müziğinin ritmini ve keyfini Şile’de yaşatarak, sürdürecek olan Şile Belediyesi kurumsal yapısı altında hizmet veren Şile Belediyesi Musiki Cemiyeti, bizzat tümü Şile’de yaşayan ve Türk Sanat Müziği’ne gönül vermiş müziksever hemşehrilerimizden oluşuyor.