11 Eylül 2022 21:13

Şile Belediyesi Müzik Okulu’nda neler oluyor?

Şile Belediyesi bünyesinde eğitim veren Müzik Okulu, yeni öğrencilerini konservatuvar eğitimine gönderecek olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyor.

Şile Belediyesi Müzik Okulu’nda neler oluyor?

Toplumda müzik anlayışı ve kültürünü yayarak, müzik okuryazarlığını geliştirme amacıyla Şile’deki genç yeteneklere konservatuvara hazırlık eğitimleri veren, Sinan Akbay ve Nazlıcan Bektaş rehberliğinde Şile Belediyesi Müzik Okulu’nda eğitim alan öğrencilerden; Batuhan Toğrul, Maltepe Üniversitesi Konservatuvarı yarı zamanlı Trompet Bölümünde, Elif Uzunçar Maltepe Üniversitesi Konservatuvarı yarı zamanlı Flüt Bölümü’nde eğitim görmeye hak kazandılar.

Yeni dönem eğitimleri 19 Eylül’de başlayacak

Şile Belediyesi Müzik Okulunun, geçen yıl temmuz ayının başında da öğrencileri başarılı bir sanatçı olma yolunda hazırlanmış ve yedi öğrencisi konservatuar eğitimi almaya hak kazanmıştı. Bu sene okulda halen 147 öğrenci hayallerine giden yolda başarıyla yürümekte. Şile Belediyesi Gençlik Orkestrası tarafından 9 Eylül tarihinde verilecek konser provalarının coşkuyla devam ettiği Şile Belediyesi Müzik Okulu’nun yeni dönem eğitimleri ise 19 Eylül 2022 tarihinde başlayacak.