10 Ocak 2024 18:57

Şile Belediyesi teknoloji bağımlılığına vurgu yaptı

Şile Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz danışmanlık seminerleri devam ediyor.

Şile Belediyesi teknoloji bağımlılığına vurgu yaptı

Şile Belediyesi tarafından 6 Ocak Cumartesi günü Şile Belediyesi Nikâh Sarayı’nda uzman psikolog Cumali Aydın eşliğinde gerçekleştirilen seminerde katılımcılara teknoloji bağımlılığı ve bilinçli teknoloji kullanımı konularında faydalı bilgiler verildi.

Gelişen teknolojilerin olumlu ve olumsuz yönleri ele alındı

Şile Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde ailelere yönelik düzenlenen seminerde, uzman psikolog Cumali Aydın eşliğinde gelişen teknolojilerin olumlu ve olumsuz yönleri ele alınarak katılımcılara bu teknolojilerin nasıl daha bilinçli kullanılabileceği aktarıldı.

“Bağlı mıyız bağımlı mıyız?”

Teknoloji bağımlılığı olarak bilinen bağımlılık türlerin ele alındığı seminerde, bu bağımlılığının önüne geçilmesinde anne ve babalara büyük görevler düştüğü dile getirildi, teknolojiye ve internete dair bağımlılıklarının farkındalığı ve bununla ilgili mücadele yolları konuşuldu ve teknolojiye “Bağlı mıyız, Bağımlı mıyız?” sorusunun cevabı arandı. Seminere katılan vatandaşlar sunum eşliğinde verilen bilgilerin oldukça önemli olduğunu ve günlük hayatta uygulanması gereken yöntemler hakkında bilgi sahibi olduklarını belirterek Şile Belediyesi’ne ve Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’ya teşekkür ettiler.

Şile Belediyesi’nden Teknoloji̇ Bağımlılığı Semineri