1 Nisan 2023 16:36

Şile Belediyesi vektörlerle mücadele ediyor!

Şile Belediyesi, sivrisinek ve karasinekler gibi vektörlerin üremesini engellemek için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Şile Belediyesi vektörlerle mücadele ediyor!

Veteriner Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ilaçlama ekipleri tarafından vektörlerin barınma ve üreme alanları olarak kullandığı kanalizasyon hatları ve rögarlarda kanal sisleme çalışması yapıldı.

Özellikle şehir merkezinde ve kırsal mahallelerde vektörle mücadele eden ekipler, yıl boyunca rögar, foseptik, kanal ve sineklerin üreyebileceği potansiyeldeki yerlerde larva ilaçlamasını da ayrıca gerçekleştiriyor.

İlaçlama çalışmalarında Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan, çevreye ve diğer canlılara zarar vermeyen renksiz, kokusuz ilaçlar kullanılıyor.

Sıcak sisleme yöntemi ile kanalizasyonlar ilaçlanıyor

Şile Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Şile genelinde gerçekleştirilen çalışmalar ile kanalizasyon kanallarında havaların ısınmasını bekleyen sivrisinekler sıcak sisleme yöntemi ile imha ediliyor. Yılın kalan ayları boyunca da sivrisineklerin yumurta ve larvalarına yönelik larvasit uygulamalarına da ayrıca kesintisiz devam edilecek.