16 Aralık 2022 21:10

Şile Belediyesi’nden Ulupelit’e şok hizmet

Şile Belediyesi, “Adım Adım Yerinde Hizmet” çalışmaları kapsamında Ulupelit Mahallesinde eş zamanlı birçok hizmet gerçekleştirdi.

Şile Belediyesi’nden Ulupelit’e şok hizmet

Şile Belediyesi, “Adım Adım Yerinde Hizmet” çalışmaları kapsamında, ot biçme, peyzaj çalışmaları, genel bakım-onarım çalışmaları, camii temizliği, larvasit çalışmaları ve sağlık taraması gibi birçok hizmeti eş zamanlı bir şekilde Ulupelit Mahallesi ile buluşturdu.

Çalışmalar öncesinde mahalle sakinleri ile düzenlenen kahvaltı programda bir araya gelen Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, mahalleliler ile tek tek sohbet ederek öneri, talep ve görüşlerini dinledi.

“Sizlerle birlikte daha nice güzel işlere imza atacağız”

Şile Belediyesi’ne bağlı tüm idari kadronun ve teknik personelinde hazır bulunduğu programda, vatandaşlar ile sohbet ederek, talep ve görüşleri yerinde dinleyen Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, vatandaşların taleplerini çözüme kavuşturmanın öneminin altını çizerek Şile’de yaşayan tüm herkese hizmet götürme çabası içerisinde olduklarını ifade etti.

“Mahallelerimizde sürdürdüğümüz Adım Adım Yerinde Hizmet çalışmalarımıza kış aylarında da ara vermeden devam edeceğiz. Bu hizmetimizi yerinde gerçekleştirmek hem bereketli oluyor hem de siz değerli hemşerilerimizle bugün düzenlediğimiz gibi kahvaltıda bir araya gelmek, bu vesileyle köyümüzün ihtiyaçlarını öğrenmek ve sizlerle istişarelerde bulunmak bizler için çok anlamlı ve önemli. Şile’nin her noktasına eksiksiz ve eşit hizmet ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz. Sizlerle birlikte daha nice güzel işlere imza atacağız. “ dedi.

“Yaşlılarımıza evlat olacağız…”

Yerinde yönetişimin önemli bir modeli haline gelen Adım Adım Yerinde Hizmet Çalışmaları kapsamında mahalle sakinleri ile bir araya gelen Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, aynı zamanda gün boyu devam eden çalışmalar sırasında mahallenin yaşlılarını da ziyaret ediyor.

Şile Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Şile’de yaşayan yaşlılara yönelik sürdürülen Aşevi, Evde Bakım ve Ev Temizliği gibi çalışmaların kapsamını arttırarak sürdürüleceğini ifade eden Başkan Ocaklı; “İlgili müdürlüğümüz onların tüm ihtiyaçlarına yanıt vermek için ziyaretler gerçekleştiriyorlar, ihtiyaçlarına yardımcı olmaya çalışıyorlar. Sağlık hizmetlerinden, yemeklerine, ev temizliklerinden kişisel bakımlarına kadar tüm ihtiyaçlarını gidermek en büyük gayretimiz. Biz yaşlılarımıza evlat olacağız.” ifadelerini kullanarak bu alanda yapılan çalışmalarının Şile Belediyesi’nin öncelikli çalışmaları arasında olduğunu belirtti.

Tüm hizmet birimleri Ulupelit’teydi 

Şile Belediyesi’ne bağlı tüm birimlerin hazır bulunduğu ve Şile’deki mahallelerinin tümünü kapsayacak olan “Adım Adım Yerinde Hizmet” çalışmalarının 27. durağı olan Ulupelit Mahallesi’nde; ot biçme, peyzaj çalışmaları, genel bakım-onarım çalışmaları, camii temizliği, larvasit çalışmaları, sağlık taraması gibi önemli çalışmalara imza atıldı.