9 Ağustos 2020 18:20

Şile için gecesini gündüzüne katan adam: Başkan İlhan Ocaklı!

Şile Belediye Başkanlığı’nda 1 yılını dolduran Başkan İlhan Ocaklı, tüm talihsizliklere rağmen iz bırakmayı başardı.

Şile için gecesini gündüzüne katan adam: Başkan İlhan Ocaklı!

AK Parti İlçe Başkanlığı’nda birçok seçimden başarıyla çıkan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, yerel seçimi kazanmasına rağmen kucağında bir seçim daha bulmuştu. Göreve gelir gelmez hem Belediyecilik çalışmalarının altyapısı oluşturan Başkan Ocaklı, hem de 24 Haziran İstanbul seçimleri için canla başla çalışmalara başlamıştı.

Şile salgın sürecini iyi yönetti!


Belediye Başkanlığında sistemi hızla oturtan Başkan Ocaklı, bu sefer de Koronavirüs salgın gerçeği ile karşı karşıya kaldı. Dünyada ve ülkemizde hayat adeta durma noktasına gelirken, Şile bu süreci oldukça güzel yönetti. Birçok makam sahibi evinden dışarı çıkamazken Şile’yi sokak sokak gezen Başkan ve ekibi, aşevi projesini hayata geçirerek ilçede ki yaşlıların yüzünü güldürmeyi başardı.

Şile halkı mağdur olmasın diye…

Belediye bütçesini oldukça kontrollü kullanmaya özen gösteren Başkan İlhan Ocaklı, pandemi sürecinde ilçe sakinleri zor günler geçirdi diye gerekli çalışmaları başlattı. Turizmde oldukça iddialı birçok sahil ilçesi daha hayata dönememişken, Şile Belediyesi plajları açtı, ulusal basınla tanıtım faaliyetlerini hızlandırdı. Virüs konusunda kışın ne olacağı tam bir bilinmezlik içindeyken, Şile halkı ve esnafı yaz ayında ki hareketle bir nebze olsun nefes aldı.


Projeler bitmek bilmedi!

İstanbul’da parmakla gösterilecek bir hizmet ve pozitif ayrımcılık olan Âlâ Kadınlar Plajı’nı hizmete sokan Şile Belediyesi, Prestij Caddesi konusunda da hızla çalışmalara başladı. Kadınlar Plajı ile ilgili Şile’de yoğun ilgi oluşurken, Prestij Caddesi ile dar alana sıkışan Şile’nin çehresinin genişlemesi hedefleniyor.

Ağva’ya Sağlık Merkezi konusunda adım bekleniyor

Sözünü tutan bir Belediye Başkanı olarak bilinen İlhan Ocaklı, seçim öncesi Ağva halkına tam teşekküllü sağlık merkezi sözü vermişti. Bu konuda şimdiye kadar sessiz kalan Başkan İlhan Ocaklı’nın en iyisini yapmak için Sağlık Bakanlığı ile üst düzey görüşmelere başladığı biliniyor. Şile Aktüel Haber konuyu, ”Ağva halkı Hastane istiyor” başlığıyla haberleştirmiş ve oldukça geniş bir kesime ulaşmıştı. Ardından konuyu İYİ Parti Şile İlçe Başkanı Kahraman Koç ile röportajla haberleştiren gazetemiz, ”Kahraman Koç’un bu açıklamaları çok konuşulacak” başlıklı bir habere imza atmıştı. Şile, iktidarıyla muhalefetiyle yerel basınıyla bölge halkı mağdur olmasın diye güçlü bir sinerji ile adımlar atmaya başladı.

Şile Aktüel, Şile’nin tanıtımına katkı sunuyor

Haziran 2020’de kurulan ve Şile Halkının yoğun ilgisiyle karşılaşan Şile Aktüel Gazetesi, sosyal medyada en fazla beğenisi ve takipçisi olan bir yerel medya olarak dikkat çekiyor. Tarafsız bir şekilde yayın hayatını sürdüren Aktüel Medya, resmi Analtıcs raporlarına göre Şile’de oldukça iyi bir konumda. Şile Aktüel Haber’in Şile’nin tanıtımına büyük katkı sunduğunu vurgulayan Başkan İlhan Ocaklı, ‘’Şile Aktüel Haber ilçemize hayırlı olsun’’ ifadelerini kullanmıştı.