14 Haziran 2021 22:59

Şile kan bağışında çıtaları aşıyor

Şile’de 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü Nedeniyle Kan bağışı Noktası Kuruldu.

Şile kan bağışında çıtaları aşıyor

14 Haziran Dünya Kan Bağışçıları Günü münasebetiyle İstanbul Valiliğinin ve Şile Kaymakamlığı’nın himayelerinde, Şile Belediyesi’nin ve Kızılay’ın destekleriyle oluşturulan Kan Bağışı Noktasında  gönüllüler kan vermeye başladı.

Kan Vermek Hayat Kurtarmaya Eşdeğer

Kan bağışının artmasını teşvik amacıyla düzenlenen ve  14 15 ve 16 Haziran günleri devam edecek  Dünya Kan Bağışçıları Programı, 09:00 – 19:00 saatleri arasında iyilikte yarışan, kan vermenin hayat kurtarmaya eşdeğer olduğunu bilen değerli bağışçıları bekliyor olacak.

Kan Ver Hayat Kurtar

Sağlıklı ve gönüllülük esasına dayalı biçimde temin edilmesi önemli bir işlevi yerine getiren kampanya, toplumumuzun kan bağışı konusundaki olumsuz düşüncelerini değiştirmek ve kan bağışı ile hayat kurtarmanın önemine vurgu yaparak önemi konusunda bilinci artırmaya katkıda bulunması hedefleniyor. Kan bağışı, ihtiyaç sahibi hastaların hayatını kurtardığı gibi kan bağışında bulunan bağışçıların da daha sağlıklı olmalarını sağlıyor.

Kanın Kaynağı Yalnızca İnsan

Yaşamsal bir sıvı olan kan, ülkemizde gönüllü kan bağışçısı sayısı yeterli olmadığı için toplanan ve saklanan miktar olarak ihtiyaca cevap verememektedir. İhtiyaç sahipleri için gerekli kan ürünlerinin tamamını güvenli ve gönüllü kan bağışçılarından elde etmeyi hedefleyen bu kampanyaya destek veren İstanbul Valiliği, Şile Kaymakamlığı, Şile Belediyesi ve Türk Kızılayı kan vermenin önemine vurgu yaparak tüm gönüllüleri Kan Bağışı noktasına davet ediyor.