9 Mart 2021 13:35

Şile mavi kategori için sınırları zorluyor

Pandemide mavi renge kavuşmak isteyen Şile’de denetimler hız kesmiyor.

Şile mavi kategori için sınırları zorluyor

Kontrollü normalleşme döneminde İstanbul genelinde geçilen dinamik denetim modeli uyarınca Şile Belediyesi Zabıta Ekipleri’nin geniş kapsamlı koronavirüs denetimleri gerçekleştiriliyor. İlçe genelinde denetimlere devam Ediliyor.

Zabıta Ekipleri Bütün İşyerlerini Haftalık Olarak Denetliyor

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine 14 maddelik yeni bir genelge gönderilerek, denetim ekipleri oluşturulması ve bu ekiplerin düzenli olarak her gün sahada denetim yapması istemişti. Şile Belediyesi Zabıta Ekipleri; resmi genelgeler kapsamında sahalarında bulunan ilçedeki kahvehane, restoran, kafe, berber, düğün ve nikâh salonu gibi bütün işyerlerini, faaliyet alanında tedbirlere uyulup uyulmadığı haftalık olarak kontrol ederek, kuralları ihlâl eden kişi ve işletmelere cezai işlem uygulamaya başladı.

Kontrollü Normalleşme Döneminde Kurallara Uymak Daha Önemli!

Dinamik denetim faaliyetlerinde kent güvenlik yönetim sistemleri ve kameralardan elde edilen görüntü kayıtlarından azami şekilde istifade edilecek, kamera kayıtları incelenerek tedbirlere aykırı uygulamaların görüntülerden belirlenmesi durumunda da yaptırım uygulanabilecek. Bu çerçevede, gerek belediye zabıta araçlarının sesli duyuru sistemleri ile camilerden yapılan anonslar gerekse diğer iletişim yollarıyla yapılan paylaşımlar vasıtasıyla vatandaşlara maske, mesafe, temizlik temel prensipleri başta olmak üzere kurallara uymanın toplumsal bir sorumluluk olduğu hatırlatılacak. Kontrollü normalleşme döneminde kurallara uymanın her zamankinden daha önemli olduğunun vatandaşlara hatırlatılması için anons ve duyurular etkili şekilde yapılacak.

En Etkili Denetim Özdenetim!

Kontrollü normalleşme döneminde, salgınla mücadeleyi etkin olarak sürdürebilmek maksadıyla, bütün birimlerin katılımıyla her alanda “Hedef Mavi Kategori” parolasıyla yoğunlaştırılmış dinamik denetimler aralıksız devam edecek. Evimizde, işyerimizde, çarşıda-pazarda, ulaşımda, her zaman ve her yerde Şile’mizin denetçisi olalım. En etkili denetimin özdenetim olduğunu unutmayalım.

Denetimlerde görev alan tüm ekiplerimize ve desteklerinden dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.