8 Mart 2021 22:50

Şile modern bir eğitim yuvasına kavuştu

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Kontrollü Normalleşme Süreci ile eğitim-öğretime başlayan Necda Moralıgil Okulu’nda düzenlenen bayrak törenine katıldı.

Şile modern bir eğitim yuvasına kavuştu

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Doğancılı köyünde inşaatı tamamlanan 18 derslikli Necda Moralıgil Okulu bahçesinde saat 09.00’da Şile Kaymakamı M. Nebi Kaya, Şile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özen, AK Parti İlçe Başkanı Erdoğan Akgül, okul Müdürü Kadir Atçeken, veliler ve öğretim kadrosunun da hazır bulunduğu Bayrak Törenine katılarak, öğrencilerle birlikte İstiklal Marşı’nı okudu.

Bu Eğitim Kampüsünden Ülkemize Değer Katan Çok Başarılı Öğrenciler Çıkacak

Yeni haftaya Doğancılı Necda Moralıgil Okulu’ndaki bayrak törenine katılarak başlayan Başkan İlhan Ocaklı, uzun zaman sonra yeniden çocuklarla bir arada olmanın, onlara seslenmenin, pırıl pırıl gözlerine bakmanın kendilerine de enerji verdiğini belirterek, “Yeni okul binamız ilçemize hayırlı olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

18 derslikli Necda Moralıgil Okulu’nun özel okulun da özeli olduğunu vurgulayan İlhan Ocaklı, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Böyle güzel bir okulu Devlet siz kıymetli öğrencilerimize verdi. Âllah Devletimizden râzı olsun. Bugün artık hasret bitti, İnşâllah evinizde, köyünüzde, kendi yuvanızın sınırları içerisinde, böylesine muhteşem bir okulda eğitim göreceksiniz. Hayırlı olsun. İnşâllah önümüzdeki günlerde bu yapıda emeği olanların da katılımıyla açılışını da gerçekleştireceğiz. Gerçekten mükemmel bir okul. Bu okul, özel okulun da özeli oldu. Bir tarafta deniz bir tarafta köy hayatı başka bir tarafta ise böylesine muhteşem bir eser, çok şanslısınız sevgili çocuklar! İnşâllah öğretmenleriniz de aynı hassasiyetle sizlere eğitim vermeye devam edecekler.”

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum”

Başkan Ocaklı, konuşmasında ‘Dünya Kadınlar Günü’nü de unutmadı ve “Bu tören vesilesi ile ben de tüm  kadınlarımızın ve de kadın öğretmenlerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Rabbim, sağlık sıhhat ve de afiyet versin inşâllah. Önümüzdeki günlerde daha sağlıklı, daha bereketli bir açılışla da sizlerle beraber olacağız. Ancak ne yapacağız? Maske mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka dikkat edeceğiz. Bu hastalıktan bir an evvel kurtulmak için kurallara uyacağız. Moralimizi yüksek tutarak, inşâllah bunu da aşacağız. Geleceğe daha güzel, daha sağlıklı bakacağız. Öğrencilerimizi seviyoruz ve onlara başarılar diliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Şile Belediyesi Modern, Güvenli ve Sağlıklı Eğitime Destek

Başkan Ocaklı, konuşmasında ayrıca Şile Belediyesi olarak çocukların  ve gençlerin eğitimine tam destek verdiklerine değinerek, “Şile İlçesine bağlı Doğancılı Köyü Değirmençayırı Mahallesi’nde eğitim ve öğretime hazır hale getirilen ve bugün derse başlayan; içinde 16 derslik, 1 fen ve 1 bilgisayar laboratuvarlarının da bulunduğu çok amaçlı bir konferans salonu ve iş atölyelerinin yer aldığı tam teşekküllü bir eğitim kampüsü olma niteliği taşıyan ilköğretim ve ortaöğretim okulumuz çocuklarımıza hayırlı, uğurlu olsun. Şile Belediyesi olarak, ilçemizde çocuklarımızın ve gençlerimizin daha ideal yarınlara konuşmalarını sağlamak için tüm paydaşlarımızla özverili bir şekilde çalışmaya devam ederek eğitim alanında da birbirinden sağlam adımlar atmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.