17 Mart 2021 20:03

Şile Müzik Okulu’nda yeni dönem

Müzik okulundan yeniden notalar yükseliyor!

Şile Müzik Okulu’nda yeni dönem

Küresel salgın nedeniyle eğitime ara verdiğimiz Şile Belediyesi Celadet Moralıgil Müzik Okulu, tedbirli normalleşme kurallarına uygun olarak öğrencilerine kapılarını yeniden açtı.

Baştan aşağı yenilenmişti

Sanata kabiliyetli genç müzisyenlerin yetiştirildiği, Şile’nin ilk ve tek müzik okulu Celadet Moralıgil Müzik Okulu, Belediye tarafından yakın zamanda baştan aşağı yenilenerek, renkli yüzüyle yeni döneme hazır hale getirilmişti.

Küresel Covid-19 salgını nedeniyle alınan kararlar ve tedbirler doğrultusunda eğitimlerine ara  verilen Şile Belediyesi Celadet Moralıgil Müzik Okulu, tedbirli normalleşme kurallarına uygun olarak kapılarını öğrencilerine yeniden açtı.

Çok yönlü profesyonel müzik eğitimi

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın talimatı doğrultusunda geçen yıl yenilenerek, müzik öğrencilerinin hizmetine sunulan Celadet Moralıgil Müzik Okulu’nda 100 öğrenciye piyano, nefesli enstrüman ve konservatuarlara hazırlık eğitimi veriliyor.

Geleceğin sanatçı gençlerine armağanımız

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, okulun açılışıyla ilgili olarak “Bugün heyecanımız büyük! Müzik Okulundan yeniden nota sesleri yükselmesi ve çocukların sağlıklı bir ortamda, müzik eğitimi alabilmeleri için ekipler okulu tertemiz, pırıl pırıl yapıldı. Şimdi sıra onların birbirinden güzel notalarına geldi. Çocuklar müzik eğitimi aldıkları, geleceğin sanatçılarının yetiştiği, yakın zamanda Şile Belediyesi tarafından yeni yüzüne kavuşturulan Celadet Moralıgil Müzik Okulu, Şileli çocuklara ve gençlere armağanı. Miniklerin, ülkemizin gelecekteki sanatçılarına yürekten başarılar diliyoruz. Rabbim yollarını açık etsin inşâllah” şeklinde konuştu.