5 Kasım 2020 15:43

Şile ve Beykoz Belediyeleri kardeşlik protokolü imzaladı!

İstanbul’un iki güzide ilçesi olan Şile ve Beykoz’un Belediye Başkanları, ekipleriyle birlikte Şile’de bir araya geldi.

Şile ve Beykoz Belediyeleri kardeşlik protokolü imzaladı!

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye; AK Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları ve Şile Belediye Başkan Yardımcıları katıldı.

İstanbul’da Belediyecilik tecrübesiyle öncü isimlerden biri olan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile halkla güçlü bağlarıyla bilinen Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı arasında ki samimiyet kadrajlara yansıdı.

Şile Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve hayata geçirmek üzere olduğu projeler yerinde görüldü. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın tecrübesine dayanarak hayata geçen ve geçmekte olan projelerle ilgili yorumlar yaptı.

Aynı zamanda komşu olan her iki ilçenin ortak özellikleri olduğuna değinen heyetler, uzun vadeli kurumsal işbirliği anlamında gönülden kardeşlik protokolünü imzaladılar.

Tarımdan kültüre ve tarihe kadar birçok konu masaya yatırıldı. Her iki ilçenin ortak değerleri olduğuna değinen heyetler kurumsal işbirliği anlamında yeni bir ufuk açtılar.

Başkan İlhan Ocaklı: ‘’İstanbul’un kadim ilçesi Beykozumuz’’

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı yapılan görüşme ile ilgili samimi bir paylaşım yaptı. Beykoz’un ve Şile’nin bir ve bütün olduğunu ifade eden Başkan Ocaklı, ‘’Komşumuz, İstanbul’un bir başka kadim ilçesi olan Beykozumuzun değerli Belediye Başkanı, ağabeyimiz Murat Aydın Başkanımızı ve başkan yardımcılarını ilçemizde misafir ettik’’ dedi.

Başkan İlhan Ocaklı, ‘’Şile’mizin tarihini, dokusunu, kültürünü ve ortak hayallerimizi paylaştığımız, her iki ilçe içinde kıymetli bir görüşme oldu. İstanbul’un Anadolusu Şile’den, kardeş Beykoz’a selam olsun’’ ifadelerini kullandı.