16 Haziran 2020 13:37

İstanbul ve Şile bu projenin bitmesini sabırsızlıkla bekliyor!

Kadınlardan gelen yoğun istekle harekete geçen Şile Belediyesi, İstanbul’da eşine az rastlanır bir plaj için kolları sıvadı.

İstanbul ve Şile bu projenin bitmesini sabırsızlıkla bekliyor!

Şile’de özel plajı, yarı olimpik yüzme havuzu, yeme-içme ve sosyal donatı alanlarıyla eksiksiz bir proje hayata geçiriliyor.

İstanbul’da özellikle Koronavirüs salgını dolayısıyla birçok kamu kurumlarında planlar aksamış, öncelikler ve programlar değişmişti. Şile’de de bazı projelerde sürecin etkisiyle gecikmeler yaşanırken, zaafiyet oluşmasın diye birçok alanda çalışmalara hız verildi.

İstanbul’un parmakla gösterilen kadın plajı olacak!

İstanbul Şile’de bulunan harika bir koyda kadın plajı için hummalı çalışmalar başladı. Kadın plajı ile ilgili çalışmaları aktaran Başkan İlhan Ocaklı, ”Kadınlarımız için bu yaz sezonuna yetiştirmek istediğimiz önemli bir proje. Şile için çok önemli bir proje. İstanbul için çok önemli bir proje” dedi.

”Kısım kısım sezona yetiştiriyoruz”

Kadın Plajının içeriği ve kısımları ile ilgili bilgi veren Başkan İlhan Ocaklı, ”Yaklaşık 4 bölümden oluşacak. Sahil bölümü, restorantlar bölümü, havuz bölümü ve park bahçeler bölümü olmak üzere bu 4 etabı kısım kısım sezona yetiştirmeye çalışıyoruz” dedi.

”İzole edilmiş doğal havuz var”

Başkan İlhan Ocaklı, ”Sahil bölümümüz var. Özellikle doğal havuzlarımız var. Korunaklı bir havuz. Cankurtaranların görev yapacağı, izole edilmiş içinde şezlongları ile beraber çardakların olduğu, hizmet alacakları büfenin olduğu, tuvaletlerin olduğu güzel bir saha. Tanımlı bir saha. Özellikle kadınlar için hazır hale getirilecek. Çocuklarını alıp, anneleriyle, kendileri, kardeşleri yani kadınlarımızın hepsine hizmet verecek güzel ve tanımlı bir saha” dedi.


”Bu konseptin içinde yok yok!”

”Restaurant bölümünde de her türlü bizim kendi kültürümüzü yansıtacak yeme içmeyi de burada sağlayabilirler. Onun üst tarafında bizim yarı olimpik havuzumuz var. Denizin ve havanın kötü olduğu zamanlarda havuzdan istifade edebilecekler. Onun üst tarafında da kısmi konaklamanın olabileceği, park bahçelerin, çocuk oyun parkının, basketbol ve voleybol sahalarının, tenis sahalarının içinde olacağı ve seyir teraslarının olacağı çok güzel bir hizmeti tüm kadınlarımıza hediye edeceğiz. Bu konseptin içinde yok yok. Tüm detaylar işlendi. Kadınlarımız böyle bir pozitif ayrıcalığı hakkediyorlar.”


Son olarak düşüncelerini aktaran Başkan İlhan Ocaklı, ”Çalışan kadınlarımız, evde ki kadınlarımız, yani bütün kadınlara bu proje hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Şile’de ki kadın plajı projesi çok kısa sürede oldukça yoğun etkileşim aldı.

      

Şile, Şile Haber, Şile Haberleri, Şile Belediyesi, Şile Belediye Başkanlığı, Şile sahil, Şile koyları, Şile Plajları, Şile kadın plajı, Şile oteller, Şile günlük kiralık ev, şile ağva, ağva oteller, ağva pansiyon