6 Şubat 2023 19:00

Şile’de deprem seferberliği başladı!

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde de etkisi hissedilen depremden etkilenen yurttaşlara yardım eli uzatmak için Şile Belediyesi harekete geçti.

Şile’de deprem seferberliği başladı!

Tüm Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli depremde yaraları sarmak için Şile tek yürek oldu.

Bir 6 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Deprem bölgesine çadır, mont, atkı, bere, eldiven, mama, kuru gıda, battaniye, bot, çorap, uyku tulumu, kazak, ısıtıcı, çocuk bezi, hijyenik ped, tuvalet kağıdı, hasta bezi, ıslak mendil, diş macunu – diş fırçası, sabun ve şampuan gibi tüm temel ihtiyaç malzemeleri Şile Kapalı Spor Salonu’na ve Ağva Hizmet Binası’nda toplandı.

Bir 4 kişi görseli olabilir

Şile Belediyesi sosyal medya hesaplarından deprem bölgesine gönderilecek yardım hakkında, “Şile Belediyesi olarak deprem bölgesine sevk edeceğimiz yardım malzemeleri komşularımızın da destekleriyle hazırlanıyor. Kullanılmamış olmak koşuluyla; Battaniye, nevresim takımı, ısıtıcı, hijyen malzemeleri, kışlık giyecek, gıda malzemeleri’ne yönelik yardımlarınızı 17.00’den sonra da Şile Kapalı Spor Salonu’na ve Ağva Hizmet Binamıza ulaştırabilirsiniz” şeklinde duyuru yapıldı.

Bir 3 kişi görseli olabilir

Ardından yardım amaçlı ilk tırını yola çıkaran Şile Belediyesi, “İlk tırımız Hatay’a doğru yola çıktı. İkinci tırımızı yüklemeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir 10 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir 12 kişi ve iç mekan görseli olabilir

Fotoğraf açıklaması yok.

Fotoğraf açıklaması yok.