21 Eylül 2022 19:20

Şile’de engelsiz merkez için harekete geçildi!

Şile Belediyesi tarafından yapılan, Halk Eğitim bünyesine verilen Engelsiz Eğitim Merkezi için harekete geçildi.

Şile’de engelsiz merkez için harekete geçildi!

Şile Belediye Başkanlığı tarafından yapılan ve Halk Eğitim Merkezi bünyesinde kullanılan Engelsiz Eğitim Merkezi’ndeki uygulamalar sonrası Başkan İlhan Ocaklı ve ekibi çalışmaları hızlandırdı.

Engelsiz Merkezde neler oldu?

Engelsiz Merkezde 50’ye yakın öğrenci eğitim alıyor, birçok faaliyetle sosyal gelişimini sağlıyordu. Şile Belediyesi ise öğrencilere ücretsiz servis ile hizmet veriyor, evinden alıp evine bırakıyordu. Halk Eğitim Merkezi ilerleyen süreçte alanı kursiyerlere açtı. Böylece engelli öğrencilerin alanları bir sınıfa kadar kısıtlandı.

İBB ve Şile Belediyesi’ne çağrı yapıldı!

Binada yaşanan aksaklıklar, bakım ve onarıma ihtiyaç duyulan alanlar ve öğrencilerin kısıtlanması sonrası veliler kurumlara çağrı yaparak talepte bulundular. Başkan İlhan Ocaklı duyarsız kalmadı ve ekibiyle birlikte bölgeye gitti. Bakım, onarım çalışmalarını hızlandıran Başkan Ocaklı, öğrencilere sürpriz yapacak birçok faaliyete de imza atacak.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Başkan Ocaklı: “Çocuklarımızın Her Zaman Yanındayız 😊”

Çayırbaşı Fatma Seher Hanım Ortaokulu öğrencilerimizi ziyaret ettik. Evlatlarımızın yüksek enerjisiyle bizler de motivasyonumuzu yüksek tutuyoruz. Şile Engelsiz Merkezi’nde belediyemiz tarafından yapılan çalışmaları yerinde inceledik. Çocuklarımızın sosyal ve kültürel tüm faaliyetlerinde yanında olacak, yaşam ve çevre alanlarını korumaya devam edeceğiz.Her şey evlatlarımız için” ifadelerini kullandı.