29 Temmuz 2020 10:45

Şile’de her yer kırmızı beyaz: Binlerce kişi meydandaydı!

Şile Üsküdar Caddesi’nde akşam vakti Türk Bayrağına yapılan saldırıya tepkiler dinmek bilmiyor.

Şile’de her yer kırmızı beyaz: Binlerce kişi meydandaydı!

Şile’de akşam saatlerinde Üsküdar Caddesi’nde yürürken yol kenarında bulunan Türk Bayrağını koparıp yere atan B.E, bir süre sonra gözaltına alınmıştı. Tutuklanarak cezaevine gönderilen müptezele, Şile’de tepkiler dinmek bilmedi.

Binler meydanlara akın etti!

Şile’de gerçekleşen alçak saldırıya gün içerisinde birçok siyasi parti ve STK tepki göstermişti. Son olarak Şile Üsküdar Caddesi’nde bayrak yürüyüşü gerçekleşti. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, AK Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül, MHP Şile İlçe Başkanı Mustafa Pıçak, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, STK Başkanları, farklı siyasi görüşlerden bini aşkın Şileli yürüyüşe katıldı.

Belediye Meydanında bir konuşma yapan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, bu saldırının kabul edilemez olduğunu vurguladı. Birlik ve beraberlik çağrısını yapan Başkan Ocaklı, provokasyonlara karşı da sık sık uyarılarda bulundu. Olayın olduğu esnada arkadan Şile Belediyesi Zabıtası Doğancan Karşıyaka’nın geldiğini ifade eden Ocaklı, “Doğancan kardeşimiz yere atılan bayrağımızı aldı, aynı yerine koydu ve sonrasında gerekeni de yaptı. Kardeşimize güçlü bir alkış istiyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Ocaklı, Zabıta personeli Doğancan Karşıyaka’ya Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti. Birlik ve beraberlik içeren sloganlarla birlikte yürüyüşe geçen kalabalık, olaysız bir şekilde dağıldı.

Bu olayın duyulmasıyla birlikte Şile’de her yere şanlı Türk Bayrağı asıldı.