29 Mayıs 2020 01:18

Şile’de hiçbir ayrıntı gözden kaçmıyor

İçerisinde bulunduğumuz zor durumdan insanlar kadar etkilenen sokak hayvanlarının ihtiyaçları için de Şile Belediyesi seferber oldu.

Şile’de hiçbir ayrıntı gözden kaçmıyor

İçerisinde bulunduğumuz zor durumdan insanlar kadar etkilenen sokak hayvanlarının ihtiyaçları için de Şile Belediyesi seferber oldu. Rutin olarak sokak hayvanlarının beslenmesi ve tedavisini üstlenen Şile Belediyesi ekipleri sokağa çıkma yasaklarının ve vatandaşların kendilerini evlerinde karantinaya almasının ardından onların beslediği, kişiye bağlı yaşayan sokak hayvanlarının da beslenmesini üstlendi.

Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında, ‘evde kal’ çağrılarına uyanlar sokağa çıkmayınca ve birçok iş yeri de kapanınca sokak hayvanları, yiyecek bulamamaya başladı. Bunun üzerine Şile Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri sokak hayvanları için yaptığı besmele çalışmalarını arttırarak ilçe genelinde ki tüm hayvanlara ulaşıyor.

HEVESLE ALIP, SOKAĞA BIRAKMAYALIM

Sokak hayvanlarını besleme çalışmaları ile ilgili konuşan Şile Belediye Başkanı Sayın İlhan Ocaklı: “İnsanlar sokağa çıkmıyor, kafeler ve iş yerlerinin çok az bir kısmı faaliyette olduğu için hayvanlar yiyecek bulmakta güçlük çekiyor. Biz Şile Belediyesi olarak üstümüze düşeni fazlasıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Sizlerde internet üzerinden alacağınız mamaları kapılarına ya da sokaklara bırakabilirsiniz. Evlerde yaptıkları yemeklerin artıklarını hayvanlarla paylaşabilirler. Bu toplumsal bir görev, bunu üstlenmeliyiz.

Koronavirüs nedeniyle sokak hayvanlarını da unutmayalım. Onların bize ihtiyacı var, onların evi yok, bizim kanalımızla besleniyorlar. Halkımızdan bu konuda da dikkat etmelerini istiyoruz.”

Önce hevesle alınan minik dostlarımızı sokağa bırakmayalım. Hatta almak yerine sahiplenelim, dışarıda bizlere muhtaç yüzlerce sevimli dostumuz var. Onları unutmayalım, canlılara sahip çıkalım, kendi temizliğimize de dikkat edelim” dedi.