12 Temmuz 2021 18:00

Şile’de iktidarla muhalefet arasına kara sinek girdi!

İBB’nin sivrisinekle ilgili atmış olduğu mesaj Şile halkının tepkisini çekti.

Şile’de iktidarla muhalefet arasına kara sinek girdi!

Şile Belediyesi aylar öncesinden sivrisinekle mücadele için gerekli önlemleri almış hatta kültürel mücadelenin önemine vurgu yapan bilgilendirmelerde bulunmuştu.

Şile Belediyesi’nin yetki alanında bulunan birçok yer ilaçlanmış, sineğin üreyebileceği hemen hemen yere müdahele edilmişti.

İBB’nin mesajı tiye alındı!

Sivrisinekle mücadelede sınıfta kalan İBB, bir bardak suyla sineklerin çoğalabileceğini ifade etti. Sorumluluğu Şile halkına yükleyen bir açıklama yapan İBB, “Hep birlikte mücadele edelim” ifadelerini kullandı. Şile Belediyesi’nin ilk günden bu yana mücadelesine şahit olan vatandaşlar, İBB’ye tepki gösterdi.

Bir tepkide Başkan Erdoğan Akgül’den!

AK Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül, İBB’nin yapmış olduğu açıklamaya tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Başkan Akgül, “Yetki, görev ve sorumlulukları açıkça belli olan CHP’li İBB yönetiminin, İstanbul için çok öncesi yapması gereken çalışmaları yapmayıp, sinekle mücadeleyi dahi bir kısa mesajla, İstanbulların bireysel çabasına bırakan iş bilmezliklerini hayretle izliyoruz” dedi.

Başkan Akgül, “Tüm bunların yanında larvasit ile mücadeleye çok önce başlayan Şile Belediyesi Başkanımız Sayın İlhan Ocaklı’ya ve ekibine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.