18 Kasım 2022 14:51

Şile’de İlhan Ocaklı’nın beyni: Başkan Ömer Keser

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın arkasındaki en önemli güçlerden biri Başkan Yardımcısı Ömer Keser oldu.

Şile’de İlhan Ocaklı’nın beyni: Başkan Ömer Keser

Şile Belediye Başkan Yardımcısı olduktan sonra yoğun çalışmalara imza atan, Başkan İlhan Ocaklı’nın ekibiyle uyumlu gidebilmek adına herşeyi yapan Başkan Ömer Keser; kısa süre içerisinde adından sıkça söz ettirerek rüştünü ispatladı.

Şile Belediye Başkan Danışmanlığı görevini sürdüren sonrasında Başkan Yardımcısı yapılmadığı için Şile’yi terk eden Ömer Keser, 10 ay gibi bir süreden sonra Başkan Yardımcısı olarak atanmıştı.

İlhan Ocaklı’nın arkasını mı topluyor?

İstanbul’da özellikle 4 beş değişik adreste şahit olduğumuz bir konu var. O da Ömer Keser’in, “Başkanın arkasını ben topluyorum. Tüm yük omuzlarımda” ifadelerini kullandığı iddiası. Normalde her telefonumuzu anında açan Ömer Keser’e bu ifadeleri kullandı mı diye sormak istediğimizde maalesef bilgi edinemedik. Ayrıca Ömer Keser’in Şile’de yıpranmamak için farklı ilçeye rota çizdiğini belirttiğini, Şile’de potansiyel olduğunu ve uzun yıllar bölgeye hizmet etmek istediği ifade edildi.

İstanbul’da neredeyse bir ilk Şile Belediyesi’nde uygulandı!

İstanbul’un neredeyse tamamında Özel Kalem Müdürlükleri Belediye Başkanı’na bağlı olur. Şile’de ise Özel Kalem Müdürlüğü Başkan Yardımcısı ve Başkanın beyni olan Ömer Keser’e bağlı. Ömer Keser’in diğer Başkan Yardımcılarından farklı bir profil çizmesi ise Şile’de dikkatlerden kaçmayan bir başka husus.

Keser’e bağlı Müdürlükler: Halkla İlişkiler Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, Kültür İşleri Müdürlüğü(Basın Yayın),  Özel Kalem Müdürlüğü, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü

Belediye Başkanını bile kendine hayran bıraktı!

Verilen her görevi yapan, Başkan İlhan Ocaklı adına Belediye Başkanı’na vekalet ederek etkinliklere katılan Başkan Ömer Keser; çok kısa sürede ilçeyi yöneten ve dizayn eden bir isim oldu. Yılların emeğiyle, mücadelesiyle gelen İlhan Ocaklı’ya yol arkadaşlığı yaparak oldukça yük alan Ömer Keser’in Şile’de basamakları bir bir tırmanması takdire şayan olarak karşılanıyor.

Peki gerçekler Ömer Keser’in lanse ettiği şekilde ve çizdiği profilde mi, yoksa farklı mı? Önümüzdeki haberlerde geçmişten günümüze Ömer Keser sayfasını açıyoruz.