8 Mart 2021 11:29

Şile’de İP’ler gerildi: Kime hizmet ediyor?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gece yarısı attığı bir Tweet, Türk siyasetini ve Şile’yi ısıtmaya yetti.

Şile’de İP’ler gerildi: Kime hizmet ediyor?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Twitter hesabından Kadınlar Gününe özel bir paylaşım yaptı. İmamoğlu yapmış olduğu paylaşımda; bir yiğit doğuran Zübeyde annemizin yada şehit kadınlarımızın değil HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in gününü kutladı.

Kahraman Koç: Kime hizmet ettiği konusunda karamsarlığa düşeceğiz!

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan İYİ Parti Şile İlçe Başkanı Kahraman Koç, “Sayın İmamoğlu. Terör ile arasına mesafe koyamamış bir partinin yöneticisi ile Sayın Genelbaşkanımızın adını aynı cümlede kullanamazsınız. Bu mesajı derhal silin lütfen. Aksi takdirde kime hizmet ettiğiniz konusunda karamsarlığa düşeceğiz” dedi.

İBB’nin Şile sözcüleri gibiydiler

İBB ile Şile Belediyesi arasında en ufak bir polemik oluşsa açıklama ne İBB’den geliyor ne de CHP’den geliyordu. Hemen hemen her konuda İYİ Parti Şile İlçe Başkanı Kahraman Koç ve İYİ Parti Şile Meclis Üyesi Hüseyin Özgür İBB’yi savunmaya geçiyordu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Tweetini silmemesiyle birlikte kime hizmet ettiği konusunda karamsarlığa düşen Başkan Kahraman Koç’un, ilçede eski tavrını gösterip göstermeyeceği ise merak konusu oldu.