25 Nisan 2023 16:35

Şile’de kamp ve çadır alanları nerede?

Hem kamp alanları bakımından hem de coğrafi konum dolayısıyla büyük zenginliklere sahip bir bölge olan Şile’de kamp alanları nelerdir? En iyi, deniz kenarı Şile çadır kamp yerleri ve çadır kurulacak yerler nerelerdir? İşte detaylar…

Şile’de kamp ve çadır alanları nerede?

Şile sayısız doğal güzelliği barındıran ve adeta cennet gibi yerleri bulunan birçok noktaya sahiptir. Kampçıların en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olma özelliğini taşıyan Şile, bu konuda gerçekten çok fazla çeşitliliğe sahip bir bölgedir. Şile’de ciddi anlamda kamp yapılabilecek sayısız nokta bulunmaktadır. Yazımızda bizler de Şile’deki kamp alanları nelerdir, en iyi, deniz kenarı Şile çadır kamp yerleri ve çadır kurulacak yerler nerelerdir gibi başlıklarla sizleri bilgilendirmeye amaçladık. Yazımızı okumaya devam ederek bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şile kamp alanları

Şile kamp alanları konusunda ücretli ve ücretsiz olmak üzere birçok yere sahiptir. Doğal güzellik bakımından adete cenneti andıran Şile genel olarak çok fazla kampçıyı kendine çekmektedir. Kampçıların sık uğrak noktası olduğu ve Şile’de bulunan bazı yerleri ise şu şekilde sıralayabiliriz:

Kilimli Koyu Kamp Alanı
Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı
Karacaköy Plajı Kamp Alanı
Esenceli Köyü Kamp Alanı
Darlık Barajı Kamp Alanı
Karakiraz Köyü Kamp Alanı
Bıçkıdere Köyü Kamp Alanı
Sofular Plajı Kamp Alanı
Akçakese Kamp Alanı
Kabakoz Kamp Alanı
Eşek Adası Kamp Alanı
Ömerli Barajı Kamp Alanı
Bozhane Köyü Kamp Alanı
Saklı Göl Kamp Alanı
Woody Ville Kamp Alanı
Green Park Kamping
Seferoğulları Kamping
Gelesun Kampland Kamping
Sahilköy Kamp Alanı
Kayıp Ada Kamp Alanı
Alacalı Kamp Ve Pansiyon (Kamping 61)
Akkaya Kamping
Kurfallı Plajı Kamp Alanı
Çakır Mesire Ve Kamp Alanı
İstanbul Kamp
Şuayipli Köyü Plajı Kamp Alanı

Şile kamp yerleri

Şile kamp noktaları konusunda çok fazla seçeneğe sahip yerlerden biridir. Bunun sebeplerinden biri de coğrafi konumunun oluşturduğu avantajlardır. Şilede birçok koy, plaj ve daha birçok farklı doğal oluşumlar bulunmaktadır. Tabi seçeneklerin çok olması da buraya gelecek olan ziyaaretçilerin aklını karıştırmaktadır. Çünkü Şile’de bulunan tüm noktalar insanların kafasını karıştıracak seviyede güzelliğe sahiptir. Bahsetmiş olduğumuz listede de gördüğünüz gibi sizlere Şile’de kamp yapılabilecek en güzel ücretli ve ücretsiz noktalardan bahsettik. Listeyi kontrol ederek gitmek istediğiniz yeri rahatlıkla araştırabilirsiniz.