1 Temmuz 2020 20:48

Şile’de köylülerin kurban keserek kutladığı bir hizmet!

Şile İlçesi sınırlarında yer alan 7 köy, İETT’nin açtığı 139D Tepeüstü-Darlık hattı ile Ümraniye’de bağlandı. 60 kilometrelik hatta günde 6 sefer düzenlenecek.

Şile’de köylülerin kurban keserek kutladığı bir hizmet!

Şile İlçesi Dereler Bölgesi’nde ki Üvezli, Kömürlük, Kervansaray, Ulupelit, Bıçkıdere, Oruçoğlu ve Darlık köyleri 139D hattı ile aktarma yapmaksızın Ümraniye’ye bağlandı. Yeni açılan hat 60 kilometre uzunluğa sahip ve gidiş süresinin 150, dönüş süresinin ise 175 dakika olacağı hesaplanıyor. 139D Tepeüstü-Darlık hattında günde 6 sefer düzenlenecek.

Hattın açılması nedeniyle İBB Meclis Üyesi Tonguç Çoban, İETT Genel Müdürü Yardımcısı Hamdi Alper Kolukısa, Yolcu Hizmetleri ve İletişim Daire Başkanı Müfit Yetkin, Ulaşım Planlama Daire Başkanı İhsan Eroğlu ve Ulaşım Daire Başkanı Şükrü Yılmaz’dan oluşan İETT heyeti köyleri ziyaret etti. Yeni hat nedeniyle kurban kesen köylüler İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkürlerini iletti.

Şile Aktüel Haber İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak’a konuşan İETT Genel Müdürü Alper Bilgili, ”Halkımızın refahı için yapılması gereken her çalışmayı yapacağız. İstanbul’un incisi olan Şile ilçemiz hizmetlerin en güzelini hakketmektedir. Şile için çok güzel projelerimiz var. ilerleyen süreçte bunları da paylaşacağız” ifadelerini kullandı.