28 Şubat 2023 09:46

Şile’de olası deprem için önlemler alınıyor!

Şile Belediyesi, deprem kuşağında yer alan ülkemizin önemli bir gerçeği olan deprem ile ilgili planlamalar ve hazırlıklar yapmaya devam ediyor.

Şile’de olası deprem için önlemler alınıyor!
Şile Belediyesi, Belediye Başkan Danışmanları, Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürlerinin katılımıyla birlikte ülkemizin önemli bir gerçeği olan deprem ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.
Olası bir deprem için planlamalar ve hazırlıklar yapmaya başlayan Şile Belediyesi, toplantıda öncelikle Hatay’da sürdürdükleri ve sürdürecekleri yardım çalışmaları hakkında fikir alış verişinde bulundu.
Bir 13 kişi, masa ve iç mekan görseli olabilir
Depremzede çocuklar unutulmuyor
Afet bölgelerinden Şile’ye gelen depremzede ailelerin durumlarını değerlendirerek yeni çalışmaların planlarının konuşulduğu toplantıda, depremden etkilenen ve Şile’de bulunan çocuklar için eğitim, sağlık, spor ve kültürel alanlarda belediye tarafından hizmet verileceği konuşuldu.
Bir 3 kişi, oturan insanlar ve iç mekan görseli olabilir
Deprem için farkındalık eğitimleri başlıyor
Olası bir depremde Şile’deki yapı stoğunun mevcut durumu ve depreme dayanıklılıklarını hızlı bir şekilde kontrol edeceğini belirten Şile Belediyesi, ayrıca öngörülen İstanbul depremine Şile’yi hazırlamak ve vatandaşları bilgilendirmek için farkındalık eğitimlerinin kısa bir zaman içerisinde hayata geçireceklerini ifade etti.
Bir 15 kişi, ayakta duran insanlar, masa ve iç mekan görseli olabilir
Ayrıca gerçekleşen toplantıda nitelikli, donanımlı bir arama-kurtarma ekibinin kurulması için hazırlıklar yapıldığı söylendi.
Bir 8 kişi ve iç mekan görseli olabilir
Bir 11 kişi, masa ve iç mekan görseli olabilir